Predstavujeme nové kávyRecepty

Najlepší filter z Nikaraguy: Nicaragua Las Nubes od Goriffee (VIDEO)

Poznáte ten pocit, keď niečo prvýkrát ochutnáte a poviete si „Wau, tak toto je ono“? Presne takýto wau-moment som zažil pri najnovšej zásielke káv z bratislavskej pražiarne Goriffee. Nicaragua Las Nubes sa veľmi rýchlo stala mojou novou obľúbenou kávou na filter.

Káva Nicaragua Las Nubes pochádza od sestier Any a Marthy Albir, ktoré svoju farmu zdedili po otcovi. Na farme pestujú okrem iného aj odrody Catuai a Caturra a práve tie, spracované naturálnou metódou, pre nás napražilo Goriffee.

Môj tip: Na eshope goriffee.com môžete využiť zľavový kód BLOGOKAVE10.

Najlepší filter z Nikaraguy

Káva je pražená na filter a musím povedať, že som doteraz nepil lepší filter z Nikaraguy. Káva má krásne smotanové telo a plné a výrazné chute. V chuti dominujú sladké lesné jahody a cukríky marshmallow. Dochuť je sladká, pripomínajúca trstinový cukor. 

Nicaragua Las Nubes mi najviac chutila pripravená cez dripper Hario V60. Rád by som sa s vami podelil o svoj recept a prípravu.

Recept Hario V60 Nicaragua Las Nubes

15 g kávy pomletej na 21 klikov (mlynček Comandante)

250 ml vody (92 stupňov Celzia)

Nálevy:

0:00 – 0:30 65 ml (prudký krúživý nálev a následné zamiešanie)

0:30 – 1:00 65 ml  (krúživý nálev)

1:00 – 1:30 120 ml (krúživý nálev)

Celkový čas extrakcie cca 3:00

Recept som vám natočil aj v podobe videa. Poďte si teda túto sladkú a šťavnatú Nicaraguu pripraviť spolu so mnou. Na eshope goriffee.com ju vďaka kódu BLOGOKAVE10 kúpite o niečo lacnejšie.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close