Zaujímavosti o káve

Najväčšia kávová maľba na svete: Saudskoarabská žena vyobrazila svojich lídrov

Pred časom sme vás informovali o tom, že cyperský chlapec menom Alex Dzaghigian sa do Guinnessovej knihy rekordov zapísal s najväčšou kávovou maľbou. Mala úctyhodných 158,37m², avšak už to neplatí. Predstihla ho saudskoarabská umelkyňa.

Ohud Abdullah Almalkiová namaľovala nebohých lídrov arabských krajín Kráľa Abdula Azída bin Sauda a Šejka Zajeda bin Sultána Al-Nahyjána, ktorých vyobrazenie zaberá až 220 metrov štvorcových. Použila na to granule vyexpirovanej instantnej kávy.

„Trvalo mi to 45 dní,“ povedala Almalkiová, ktorej slová sa nachádzajú v stanovisku Guinnessovej knihy rekordov. „Na všetko dozerali pozorné oči dvoch svedkov, bolo to natáčané a zábery robil aj dron.“

Dielo označené ako Naseej 1 bolo vytvorené v saudskoarabskom meste Džidda, ktoré má viac ako tri milióny obyvateľov a je najväčším sídlom v provincii Mekka.

V spodnej časti rekordného obrazu sa nachádzajú aj malé portréty ostatných lídrov Saudskej Arábie a Spojených arabských emirátov, pričom všetko je to „zaobalené“ v tradičnom Al-Sadu štýle beduínskej dekorácie.

„Mojim cieľom je pripomínať svetu stáročia staré spojenectvo týchto dvoch krajín,“ dodala Almakliová, ktorá dúfa, že jej dielo „prispeje k posilneniu práv žien v Saudskej Arábii a ďalších krajinách.“

Ide o vôbec prvý Guinnessov rekord, ktorý drží saudskoarabská žena osamote. V roku 2015 sa celkovo 8 264 ženám v Rijáde podarilo zostaviť najdlhšiu ľudskú reťaz, ktorou chceli poukázať na problematiku týkajúcu sa rakoviny prsníka.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close