Nezaradené

Nespresso napreduje, predstavilo ekologickejšie kapsule

Nespresso predstavilo v piatok 15. mája nové kapsule, ktoré sú až z 80 percent vytvorené z recyklovaného hliníka. Spoločnosť chce aj týmto krokom deklarovať záujem o ochranu životného prostredia a celkovú udržateľnosť.

Spoločnosť, ktorá patrí pod Nestlé, tvrdí, že aktuálne disponuje kapsulami s najväčším podielom recyklovaného obsahom na trhu.

Pody majú navyše veľmi tenkú hliníkovú fóliu, ktorá je oproti tej predchádzajúcej o osem percent ľahšia a vyžaduje si o 9,2 percenta menej materiálu.

„Neprestajne sa snažíme o zvyšovanie udržateľnosti a cirkularity našich operačných činností, a to vrátane spôsobov, odkiaľ materiály získavame, ako ich používame a ako ich recyklujeme,“ uviedol šéf udržateľnosti v spoločnosti Nespresso Jérôme Pérez v tlačovej správe.

„To, že sme pri našich kapsuliach dosiahli úroveň 80 percent recyklovaného hliníka, je významný míľnik a spolu s našimi dodávateľmi sme na tom pracovali ozaj veľmi tvrdo,“ skonštatoval Pérez.

Nespresso sa v tomto smere snaží konať aj preto, lebo jeho kapsule sú jednorazové a spoločnosť je za to často kritizovaná. Firma sa bráni tým, že hliník je udržateľný kov, ktorý je donekonečna recyklovateľný.

To by však pochopiteľne platilo len v prípade, ak by sa všetky použité pody podarilo recyklovať. A to je sotva reálne, takže z pohľadu ekológie bude vždy výhodnejšie pripravovať si kávu iným spôsobom, ktorý nevyprodukuje také množstvo odpadu.

Alebo nás niekto presvedčí o opaku?

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close