Zaujímavosti o káve

Neuveríte, ako môže chutiť káva. Žilina a Košice, tešte sa!

V polovici septembra sa uskutočnia dva kávové festivaly, ktoré vám umožnia nahliadnuť do sveta najkvalitnejšej kávy. Zaujíma vás čo všetko môže káva ponúknuť a ako môže chutiť? Podľa mňa tomu možno mnohí ani neuveríte a dokonca vás to šokuje. Pripravte sa na niečo veľké.

Nie nie, nebude to o uhlí, aké vám ponúkajú v bežných obchodoch. Tieto slávnosti kávy budú o celkom iných kvalitách. Nie o tmavej bani, ale o rozkvitnutej lúke a ovocnom sade. O tom najlepšom, čo v sebe káva má a čo dokáže ponúknuť.

Problém supermarketových káv

Ako Blog o káve dlhodobo pripomíname, že v bežných supermarketoch dobrú kávu nekúpite. Prepražené komoditné kávy podobajúce sa ako vajce vajcu. Tmavé, horké, nechutné. Pred dvadsiatimi rokmi sme nemali na výber a uspokojili sme sa aj s týmto, ale dnes je kávový svet celkom inde.

Len tak v skratke; káva je ovocie. Ovocie prirodzene má aj ovocné tóny či štipku acidity. Dobre spracovaná káva z konkrétneho regiónu a ideálne z konkrétnej farmy, ktorá je navyše citlivo upražená, vie ponúknuť nevídanú chuťovú rozmanitosť. A my ozaj veľmi túžime po tom, aby ste ju spoznali. Neváhajte, príďte na niektorý z festivalov a zamilujte sa tak, ako sme sa zamilovali my.

Žilinský festival kávy

Žilinský festival kávy sa uskutoční 16. a 17. septembra v žilinskej Novej synagóge na J. M. Hurbana 11. V piatok bude „otvorené“ od 10:00 do 19:00 a v sobotu od 9:00 do 19:00. Jednodňová vstupenka vás vyjde na 6€, s pohárikom Keepcup na 11€. Ochutnávky káv budú samozrejme zadarmo.

Tešiť sa môžete na kávové pojmy ako Mlsnacava, Habesh Coffee, Street Cafe, Coffeein, 9 Grams Coffee, Verticcio, Coffia, Gastrovia či Karma Coffee. Teda na pomerne široké spektrum rôznych prístupov ku káve, vďaka čomu dobre pochopíte, čo všetko môže káva ponúknuť.

Viac informácií nájdete na Instagrame @zilinskyfestivalkavy a Facebooku @ZilinskyFestivalKavy.

Fest Čierny deň

Košický festival bude len o výberovej káve. Brány Tabačky, ktorá sa nachádza na Gorkého 2, sa otvoria v sobotu 17. septembra o 9:00 a zatvoria o 17:00. Tešiť sa môžete aj na prednášky, cuppingy, súťaž o titul majstra Košíc v príprave filtrovanej kávy či premietanie filmu AeroPress Movie z dielne European Coffee Trip.

Vstupenka stojí v predpredaji 5€, na mieste 7€ a cena vstupenky so štartovným na súťaž predstavuje 15€. Ochutnávky káv budú samozrejme zadarmo a pri brew baroch narazíte na slovenské a české pražiarne black., Diamonds Roastery, BeBerry Coffee, Mlsnacava, Kávoholik, Concept Coffee Roasters, Barista Coffee Roasters, Jokes Aside Coffee a The Fleck Coffee Roasters.

Viac informácií nájdete na Instagrame @ciernyden a Facebooku @ciernyden.

PS: O oboch festivaloch vás budeme informovať aj prostredníctvom našich instagramových účtov @ladislavkiraly a @blogokave. Vidíme sa.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close