Zaujímavosti ku káve

Neuveriteľné sadistické reklamy na kávu: Wilkins a Wontkins (VIDEO)

Zelená káva pre pražiarne

V roku 1957 bol bábkoherec Jim Henson, ktorý je známy hlavne ako tvorca postavičiek The Muppets, požiadaný o vytvorenie reklamy pre washingtonského výrobcu kávy zvaného Wilkins Coffee.

Američan, ktorý sa svojim životným dielom napokon výrazne preslávil, v kategórii režisér bol nominovaný na Oscara a ako producent získal cenu Emmy, prikývol a vzniklo neuveriteľné sadistické dielo.

Zadanie reklamy hovorilo o tom, že jednotlivé spoty sa musia pomestiť do desiatich sekúnd. V ich úvode sa spravidla odohral príbeh so smrteľným koncom, po ktorom nasledoval krátky záber na balenie Wilkins Coffee.

Henson v rokoch 1957 až 1961 natočil celkovo 179 takýchto reklám a aj keď sú mnohé na hrane brutality, na viacerých sa dá veľmi dobre zabaviť. Treba však povedať, že v dnešnej dobe by už podobný prístup k reklame rozhodne nebol tolerovaný.

Ešte predtým, ako si videá pustíte, vám predstavíme hlavných hrdinov: milovníka kávy menom Wilkins a nevrlého, respektíve podráždeného Wontkinsa, ktorý proklamovanú kávu nemal rád a vždy si to „odniesol“.

Autor spotov nemal problém s tým, aby bol Wontkins odpálený kanónom, zastrelený, aby na neho spadol strom, veža, jednoducho aby sa mu stalo obrovské množstvo brutálností. Posúďte sami….

Krátky zostrih reklamných spotov:

Dlhšie verzie reklám:

Páči sa ti naša tvorba? Podpor nás cez Patreon alebo kúpou balíčka z eshopu. Vďaka 😉
Značky
Zobraz viac
Objav skutočnú chuť kávy

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close