Exkluzívne

Nové kávové GIFy: Blog o káve a vesmirnicky osviežili sociálne siete

V každom balíčku kávy sa ukrýva príbeh

V Blogu o káve nám ide o to, aby sme boli videní. Chceme sa vám pripomínať rôznymi spôsobmi a jeden, pomerne moderný, sme do nášho portfólia pridali len nedávno. Pomohla nám s ním Nicol Želtvayová, ktorá je doma v tvorbe GIFov. Máme pre vás kávové GIFy.

Ak vytvárate storku na Instagrame alebo Facebooku a chcete ju osviežiť pohyblivým GIFom, stačí si v menu pri tvorbe vybrať pridanie nálepky a prekliknúť sa medzi GIFy. Potom je to už jednoduché: do vyhľadávania zadajte „blogokave“, ale naše veci nájdete aj cez kľúčové slová ako „káva“, prípadne „kotogo“, „frenchpress“, „moccamaster“ a podobne.

Ponuku dostupných GIFov budeme postupne rozširovať. Všetko, čo je aktuálne k dispozícii, nájdete na konte @blogokave nachádzajúcom sa na platforme GIPHY.

Ako vytvoriť GIF a kto je Nicol Želtvayová?

„Tento odbor som síce nevyštudovala, avšak k umeleckému smeru mám blízko,“ povedala Nicol v rozhovore pre Blog o káve. „Sedem rokov som navštevovala ZUŠ, výtvarný odbor. Na strednú som išla na Súkromnú školu umeleckého priemyslu filmovú v Košiciach, kde som študovala masmediálnu tvorbu. Momentálne som v bakalárskom ročníku na žurnalistike na Univerzite Komenského v Bratislave.“

vesmir_nicky autorka GIFov
Toto je Nicol alias vesmirnicky.

Autorka s prezývkou „vesmirnicky“ pri tvorbe využíva iPad siedmej generácie a Apple Pencil. „Pracujem v programe Procreate, ktorý si neviem vynachváliť. Do decembra som na objednávkach na personalizované ilustrácie pracovala na grafickom tablete a práca s ním bola náročná a ťažkopádna. Teraz mi jedno GIFko trvá v priemere 45 minút. Sú také, ktoré stihnem aj za 20, ale na niektorých som pracovala aj tri hodiny. Je to individuálne a záleží to od ilustrácie a rovnako aj od pohybov, ktoré chcem docieliť.“

Kde si objednať vytvorenie GIFu?

Na vytvorení GIFov sa s Nicol viete dohodnúť prostredníctvom správy na Instagrame @vesmir_nicky, prípadne mailom na vesmirexistuje@gmail.com. „Základné informácie o tvorbe, spolupráci a najčastejších otázkach si ľudia vedia pozrieť na mojom novom vesmírnom webe www.vesmirnicky.sk, ktorý postupne zveľaďujem,“ dodala Nicol Želtvayová.

PS: Možno vás prekvapí, ale ďaleko najúspešnejším GIFom z našej aktuálnej ponuky je french press. Na platforme GIPHY má v okamihu vydania tohto článku (25. marec 2021) viac zobrazení, ako všetky ostatné kávové GIFy spoločne, vyše 67 000.

via GIPHY

Páči sa ti článok? Odmeň našu tvorbu a buď patrónom Blogu o káve.
Značky
Zobraz viac
Káva eshop kvalitná káva

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close