Exkluzívne

Nové kávové GIFy: Blog o káve a vesmirnicky osviežili sociálne siete

V Blogu o káve nám ide o to, aby sme boli videní. Chceme sa vám pripomínať rôznymi spôsobmi a jeden, pomerne moderný, sme do nášho portfólia pridali len nedávno. Pomohla nám s ním Nicol Želtvayová, ktorá je doma v tvorbe GIFov. Máme pre vás kávové GIFy.

Ak vytvárate storku na Instagrame alebo Facebooku a chcete ju osviežiť pohyblivým GIFom, stačí si v menu pri tvorbe vybrať pridanie nálepky a prekliknúť sa medzi GIFy. Potom je to už jednoduché: do vyhľadávania zadajte „blogokave“, ale naše veci nájdete aj cez kľúčové slová ako „káva“, prípadne „kotogo“, „frenchpress“, „moccamaster“ a podobne.

Ponuku dostupných GIFov budeme postupne rozširovať. Všetko, čo je aktuálne k dispozícii, nájdete na konte @blogokave nachádzajúcom sa na platforme GIPHY.

Ako vytvoriť GIF a kto je Nicol Želtvayová?

„Tento odbor som síce nevyštudovala, avšak k umeleckému smeru mám blízko,“ povedala Nicol v rozhovore pre Blog o káve. „Sedem rokov som navštevovala ZUŠ, výtvarný odbor. Na strednú som išla na Súkromnú školu umeleckého priemyslu filmovú v Košiciach, kde som študovala masmediálnu tvorbu. Momentálne som v bakalárskom ročníku na žurnalistike na Univerzite Komenského v Bratislave.“

vesmir_nicky autorka GIFov
Toto je Nicol alias vesmirnicky.

Autorka s prezývkou „vesmirnicky“ pri tvorbe využíva iPad siedmej generácie a Apple Pencil. „Pracujem v programe Procreate, ktorý si neviem vynachváliť. Do decembra som na objednávkach na personalizované ilustrácie pracovala na grafickom tablete a práca s ním bola náročná a ťažkopádna. Teraz mi jedno GIFko trvá v priemere 45 minút. Sú také, ktoré stihnem aj za 20, ale na niektorých som pracovala aj tri hodiny. Je to individuálne a záleží to od ilustrácie a rovnako aj od pohybov, ktoré chcem docieliť.“

Kde si objednať vytvorenie GIFu?

Na vytvorení GIFov sa s Nicol viete dohodnúť prostredníctvom správy na Instagrame @vesmir_nicky, prípadne mailom na vesmirexistuje@gmail.com. „Základné informácie o tvorbe, spolupráci a najčastejších otázkach si ľudia vedia pozrieť na mojom novom vesmírnom webe www.vesmirnicky.sk, ktorý postupne zveľaďujem,“ dodala Nicol Želtvayová.

PS: Možno vás prekvapí, ale ďaleko najúspešnejším GIFom z našej aktuálnej ponuky je french press. Na platforme GIPHY má v okamihu vydania tohto článku (25. marec 2021) viac zobrazení, ako všetky ostatné kávové GIFy spoločne, vyše 67 000.

via GIPHY

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close