Predstavujeme nové kávy

Nový Standard: Coffeein predstavil obmenu legendárnej kávy

Kávu Standard pozná alebo si pamätá asi každý zo strednej a staršej generácie. Bola to taká úplná klasika, ktorá bola všade a ktorú pil každý. Dostupná bola v mletej forme, ale aj v zrnkovej a v prípade voľby druhého variantu si ju zákazníci následne namleli na mlynčekoch v predajni.

Všeobecne povedané išlo o horkú kávu z nie práve najkvalitnejších (a to som veľmi diplomatický) kávových zŕn. Tmavé praženie jej dodalo typickú chuť i arómu, na ktorú boli naučené celé generácie. Kávový svet sa za ten čas extrémne posunul, ale takéto „štandardné“ kávy stále majú svojich fanúšikov. A práve pre nich teraz Coffeein predstavil novinku zvanú Nový Standard.

Coffeein Nový Standard - obal
Pri kúpe kávy Nový Standard využite zľavový kód BLOGOKAVE10.

Výrazný kvalitatívny posun

Nový Standard sa skôr spomínanej legende dizajnovo trochu podobá a určite ju pripomína. V jeho vnútri sú však kvalitnejšie zrná, ktoré navyše nie sú extrémne prepražené. Z hľadiska obsahu ho z 50 % tvorí sucho spracovaná brazílska arabika a z 50 % mokro spracovaná robusta. Obe zložky majú viac ako 80 SCA bodov a z tohto pohľadu ich môžeme označiť za výberové.

Nový Standard je teda z hľadiska kvality celkom inde ako jeho predchodca. V niečom sú si však obe kávy podobné. Ponúkajú silnú až zemitú chuť i tóny horkej čokolády a kakaa bez štipky acidity a kyslosti. Keď teda nemáte radi „kyslé kávy“, toto je niečo pre vás.

Coffeein Nový Standard - pohľad na zrná
Nový Standard obsahuje kvalitné zrná.

Vyladená zmes Forte

Nový Standard od Coffeeinu je postavený na báze niekdajšej mimoriadne obľúbenej kávy Forte. Pražiareň ju trochu vyladila a odela do nového šatu. Vzhľadom na to, že polovicu zmesi tvorí robusta, káva disponuje aj vyšším obsahom kofeínu ako klasické kávy – robusta ho totiž obsahuje dvakrát až trikrát viac.

Úprimne poviem, že ja osobne nie som veľký fanúšik takýchto káv, pretože vyhľadávam ovocnosť, aciditu a svetlejšie praženie. Väčšina kávového publika však hľadáva práve nulovú aciditu a horkosť a presne pre nich je táto káva určená. Hravo si s ňou poradia aj automatické kávovary, ponúkne silné telo a výborne sa hodí do mliečnych kávových nápojov.

Káva Nový Standard od Coffeeinu - príprava

Príjemný bonus pasujúci k modernej spoločnosti spočíva v tom, že etiketa kávy je vyrobená z recyklovaného kávového odpadu.

Náš tip: kávu Nový Standard, ako aj všetko ostatné z eshopu coffeein.sk, si vďaka kódu BLOGOKAVE10 zakúpite o niečo lacnejšie.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close