Kávový bloger

Obsahuje káva Coffeeinu toxický hmyz a chrobáky?

Rozpoviem vám skutočný príbeh. Súdny človek asi len pokrúti hlavou, ale ono sa to fakt stalo. Dnes. Peťo SzabóCoffeeinu mi predpoludním napísal, že obdržal hovor od nahnevanej panej. Tá mu vyčítala, prečo jeho pražiareň do kávy pridáva chrobáky. Čo to má sakra znamenať?

„No dobre, už som počul všetko,“ napísal mi Peťo. „Teraz mi volala teta, že prečo do kávy pridávame chrobáky. A ja, že čo? Ona na to, že veď máte na etikete tú žabku, čo je certifikát, že je to káva z chrobákov.“

Peťo absolútne netušil, o čo ide a ostal z toho dosť vyvalený. Ja som mu vzápätí objasnil, že ide o pomerne známy hoax, ktorému na Slovensku verí tretina populácie. Áno, voliči tých strán, ktoré tu po 30. septembri možno budú vládnuť. Bohužiaľ.

Hoax, ktorému verí tretina populácie

Nebudem tu rozpitvávať celú históriu vzniku tohto hoaxu, avšak komunita našich jednoduchších spoluobčanov si myslí, že tam, kde je žabka z loga Rainforest Alliance, sú rozomleté kúsky hmyzu a chrobákov, ktoré majú byť pre ľudí vysoko toxické. Takže nás tí zhora chcú zabiť. A viete, kto za tým má byť? Áno, Gátes. A zaiste aj Soroš.

Podľa nedávneho prieskumu Ipsosu (koniec mája 2023) je tvrdenie, že EÚ nariaďuje primiešavanie hmyzieho proteínu do potravín úplne dôveryhodná informácia pre 14 percent ľudí a podľa ďalších 22 percent je skôr dôveryhodná. Tomuto bludu teda verí 36 percent Slovákov.

Kde má Coffeein žabku?

Prípad Coffeeinu je inak úplne bizarný. Zisťoval som, na ktorých kávach má pražiareň logo žabky Rainforest Alliance a prišiel som na tom, že nie je na žiadnej.

Coffeein však „doplatil“ na inú vec: v ponuke má kávu Panama Bonita Springs, kde je v rámci grafiky vyobrazená žabka. A presne tá danej panej stačila na to, aby vykonštruovala obvinenie: „Prečo do kávy pridávate toxické chrobáky?“

Mám dosť. Nesmejem sa, plačem. Je mi z toho strašne smutno, pretože podobných konšpirácií je v našej spoločnosti množstvo a ľudia im veria. Vo viere v konšpirácie sme na úplnom chvoste EÚ. Hanba!

PS: kávu s chrobákmi nakúpite na coffeein.sk vďaka kódu CHROBACIK10 o niečo výhodnejšie. Mňam.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

2 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close