Zaujímavosti o káve

Organická instantná hubová káva: Dali by ste si?

Spoločnosť Z Natural Foods sídliaca vo West Palm Beach na Floride uviedla na trh zaujímavú novinku. Svoj rad „superfood“ nápojov rozšírila o organickú instantnú hubovú kávu, čo možno na prvý pohľad vyznie ako sci-fi, avšak na Blogu o káve sme vás už v úvode roka informovali o novom hubovo-kávovom trende. Dá sa predpokladať, že takýchto vecí sa postupom času objaví ešte viac.

Novinka je zabalená v hermeticky uzatvárateľnom obale a ide o zmes organickej kolumbijskej kávy tmavého typu praženia s kokosovým mliekom a troma druhmi hubového prášku. Svoje zastúpenie má organická čaga, teda ryšavec šikmý, ktorý dokáže podporovať imunitný systém, ale okrem neho sa v kávovom nápoji nachádzajú aj koralovec ježovitý (slúži na mentálne upokojenie a pomáha s koncentráciou) a žezlovka čínska (dodáva energiu a vitalitu).

Výrobca v tlačovej správe zdôraznil, že pri zbere a sušení používa jedinečné techniky, ktoré sú zamerané na to, aby si huby zachovali celý svoj nutričný potenciál. Finálny kávový produkt má vraj napokon veľké množstvo antioxidantov, ale aj betaglukánov a kyseliny chlorogénovej.

„Našim cieľom bolo vytvoriť nutrične výživnú instantnú kávu bez toho, aby na to chuťovo doplatila,“ uviedol jeden z lídrov Z Natural Foods Jonathan Parker. „Nič nepotrebujete variť, jednoducho len pridáte vodu a okamžite si môžete užívať mierne sladký krémový nápoj, ktorý sa postará o prehodnotenie vášho ranného kávového zvyku.“

„Instantná káva je dodávaná vo forme jemného kryštálového prášku, takže sa rýchlo rozpustí. Chuť delikátnej kávy tmavého typu praženia je natoľko dobrá, že si ani neuvedomíte, ako do seba vďaka hubám dostanete vitamín D, horčík, ale aj ďalšie vitamíny a minerály,“ dodal Parker.

Doplňme, že balenie takejto organickej instantnej hubovej kávy s váhou 1 libry (0,45 kg) vyjde na 29,99 amerických dolárov, čo je pri aktuálnom kurze približne 27,32 eur. Viac informácií nájdete na stránke Z Natural Foods.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close