Kávovary

Outin Nano: Najlepší cestovný kávovar súčasnosti?

Z pražiarne kávy Incuple sme obdržali najnovšiu cestovnú kávovú vychytávku – kávovar Outin Nano. Ide o spratný a odolný kávovar, pomocou ktorého si pripravíte chutné espresso takpovediac hocikde. Na Outin Nano je najviac cool to, že si na cesty nemusíte brať vôbec žiadne ďalšie kávové vybavenie. Ako je to pri takom malom zariadení vôbec možné? Poďte zistiť viac.

Outin Nano - cestovný kávovar

Outin Nano si vodu ohreje sám

Existuje mnoho spôsobov, ako v cestovných podmienkach pripraviť chutnú kávu. Či už je to Aeropress GO, moka konvička alebo rôzne cestovné espresso prístroje. Každý si však vyžaduje externý zdroj tepla. Spolu s Aeropressom ste tak nútení ťahať aj plynový ohrievač vody, ktorý predsa len niečo váži a zaberá miesto. S Outin Nano je ohrievanie vody minulosťou. Zohreje si ju totiž sám. V jeho malom tele je zabudovaný ohrievací mechanizmus, ktorý studenú vodu zohreje v priebehu niekoľkých desiatok sekúnd. Stačí, ak do nádobky na vodu naleješ potrebné množstvo studenej vody, stlačíš tlačidlo a Outin Nano sa o všetko postará. 

Outin Nano - nalievanie vody

Koľko káv pripraví Outin Nano na jedno nabitie?

Kávovar Outin Nano je poháňaný zabudovanou batériou, ktorá sa nabíja pribaleným USB-C káblom. Na jedno nabitie zvládne Outin pripraviť 4 až 5 klasických espress alebo tri dvojité espressá. Keď použijete horúcu vodu, ktorú si so sebou vezmete v termoske, zbavíte Outin Nano tej najťažšej práce – ohrevu vody. 

Jeho baterka tak za pomoci horúcej vody zvládne prípravu viac než 200 espress. Počas testovania som si vyskúšal obidve alternatívy. S použitím studenej vody som na jedno nabitie skutočne pripravil päť espress. To, či zvládne bez ohrievania až 200 espress, som však overiť nestihol. Toľko kávy jednoducho nevypijem. V každom prípade, s horúcou vodou som pripravil 16 espress bez toho, aby sa batéria Outinu Nano viditeľne vybíjala. 

Ohrev vody, zabudovaný v tak malom a prenosnom tele, považujem za jednu z kľúčových výhod Outinu oproti iným cestovným alternatívam.

Outin Nano - mierka na vodu

Žiadne ťahanie ťažkého mlynčeka

Nie, Outin Nano nemá zabudovaný mlynček, ale poskytuje dva spôsoby prípravy espressa. Prvá možnosť zahŕňa mlynček. Outin Nano obsahuje komôrku so sitkom a sprchou, ktorá je určená pre mletú kávu. Pojme približne 5 až 6 gramov kávy. 

Množstvo kávy, ktoré sa do extrakčnej komôrky zmestí, záleží hlavne od hustoty zŕn a tmavosti praženia. V tomto prípade je už len na vás, či si kávu nameliete priamo na ceste a zbalíte si aj svoj mlynček alebo si ju nameliete vopred doma. Ušetríte tak miesto v batohu, no prídete o čerstvosť. 

predpríprava kávy do Outin Nano

Druhá, ešte spratnejšia možnosť, ktorú Outin Nano ponúka, je využitie kávových kapsúl. Extrakčná komôrka sa dá veľmi jednoducho vymeniť za komoru, do ktorej zapadne kapsula typu Nespresso. Pri Nespresso kapsuliach sa znovu pripravíte o absolútnu čerstvosť, no ušetríte miesto a kopec času. Počas testovania som využíval oba spôsoby prípravy. Obe možnosti mi ponúkli nadštandardnú kávu (samozrejme s použitím nadštandardných kávových zŕn a kapsúl).

Vstavaný hrnček

Outin Nano vo svojom malom tele ukrýva naozaj všetko. Ak máte obľúbený cestovný hrnček, pokojne si ho zabaľte. Keď ho však zabudnete, nič sa nedeje. Spodný kryt Outinu Nano, ktorý chráni extrakčnú komôrku kávovaru, slúži aj ako prenosný, takmer nerozbitný hrnček. Je vyrobený z kvalitného plastu a jeho tenké okraje zabezpečujú pri pití príjemný pocit.

cestovný kávovar Outin Nano - príprava espressa

Espresso z Outin Nano

Pri príprave espressa som postupoval presne podľa návodu, ktorý výrobca popisuje na vnútornej strane balenia. Pre prípravu klasického espressa odporúča použiť 50 ml vody. Žiadnu odmerku netreba. Zásobník na vodu nachádzajúci sa v hornej strane Outinu Nano obsahuje objemovú stupnicu. Najviac sa mi osvedčilo množstvo 50 ml vody. Aj v prípade čerstvo namletej kávy, aj v prípade kapsúl, som za pomoci 50 ml vody dosahoval nápoje o objeme cca 30 ml. Espresso mi v tomto prípade ponúklo najpríjemnejšiu štruktúru a plné chute. 

Keď máte chuť na dvojité espresso, Outin odporúča 80 ml vody. Tu som narážal na malý problém. Komôrka Outinu Namo a rovnako aj kávové kapsuly mi jednoducho neumožnili použiť dvojnásobné množstvo kávy. Doubleshot tak predstavoval skôr lungo. 80 ml som však využíval pri poriadne svetlo pražených kávach. Väčší objem použitej vody mi napomohol zvýšiť extrakciu a pripraviť skvelú kávu. Avšak vo väčšine prípadov som bol s nápojom spokojný pri použití 50 ml vody.

espresso z cestovného kávovaru Outin Nano

Celkový dojem

Outin Nano vo mne zanechal veľmi pozitívne dojmy. Je kompaktný a kvalitne vyrobený. V malom tele ukrýva takmer všetko, čo človek potrebuje na prípravu kvalitného espressa. Myslím, že do bodky spĺňa svoj účel, a to uľahčiť prípravu kávy na dlhých cestách a túrach. 

Za posledné, ale veľmi dôležité plus, považujem jeho cenovku. Na novom eshope pražiarne Incuple si ho aktuálne viete zakúpiť za 145€. Keď ste vášnivý kávičkár/kávičkárka a ešte vášnivejší cestovateľ/cestovateľka, pribaľte si k nemu aj zopár zrniek výberovej kávy alebo kapsúl. V Incuple ponúkajú veľmi vysokú kvalitu.

@blogokavesk Zo slovenskej pražiarne kávy Incuple sme dostali takýto cestovný kávovar Outin Nano. Článok o ňom už nájdete na webe blogokave.sk 😎 #káva #coffee #incuple #kavovar #outinnano ♬ original sound – Blog o káve
Značky
Zobraz viac

Podobné články

3 Comments

    1. Áno, kupón bohužiaľ platil len do Mikuláša. Naša chyba, informáciu sme z článku zabudli odstrániť 🙁 LK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close