Zaujímavosti

Párik dôchodcov oddelila pandémia, každý deň však kávičkujú na hranici

Eshop s kávou

Globálna pandémia spôsobená novým typom koronavírusu úraduje v mnohých častiach sveta a nepríjemne na ňu doplatil aj starší pár z dánsko-nemeckého pohraničia.

Inga Rasmussenová (85) a Karsten Tüchsen Hansen (89) bývajú v rôznych krajinách a zo dňa na deň sa museli prestať stretávať. Situácia ich však nepoložila a každý deň si dávajú rande priamo na hranici.

Síce len také obmedzené – správajú sa zodpovedne a vyhýbajú sa objatiam či bozkom – ale užívajú si ho. Sadnú si na prinesené stoličky, nalejú si kávu, doprajú si sladkosť alebo toast a dokonca si nalejú aj za pohár vína.

Podľa ich slov sa videli každý deň od 13. marca minulého roku a túto peknú sériu neplánujú prerušiť. Škrt cez rozpočet im spravili len rozhodnutia ich krajín, pretože Dánsko zavrelo hranice 14. a Nemecko 16. marca.

„Je to smutné, ale nedokážeme to zmeniť,“ povedala pre DW Inga Rasmussenová, ktorá si chvíle na hranici užíva, ale ako sama priznala, doma jej ide čas strašne pomaly.

Tajne dúfa, že do Veľkej noci bude po všetkom a so svojim partnerom bude môcť stráviť pekné sviatky.

Casa del Caffé
Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close

Máte Adblock :(

Spravodajské stránky nemajú šancu prežiť bez reklamy. Preto by sme vás radi poprosili o to, aby ste si u nás vypli Adblock. Ďakujeme za pochopenie.