Zaujímavosti o káve

Pepsi prinesie na trh Pepsi Café

Nápojový gigant, spoločnosť Pepsi, oznámil, že v priebehu budúceho roku na trh prinesie novú „kávokolu“ zvanú Pepsi Café. V USA by mala byť k dispozícii od apríla 2020, na Slovensko sa podľa všetkého nedostane.

Cieľom Pepsi je uspokojiť milovníkov koly a rovnako aj kávových fanatikov, pričom k dispozícii budú dve príchute označené ako Originál a Vanilka. Kávokola bude vyrábaná z kávových zŕn typu Arabica.

Dvojnásobné množstvo kofeínu

Nový nápoj bude obsahovať približne dvakrát viac kofeínu ako klasická Pepsi-cola a k dispozícii bude v 350-mililitrových (12oz) plechovkách. Spoločnosť tvrdí, že tento produkt dodá konzumentovi energiu, pôžitok i občerstvenie.

„V Pepsi už roky vieme o potenciáli zmiešania koly a kávy,“ uviedol marketingový šéf Pepsi Todd Kaplan. „Teraz, keď sme našli perfektnú vyváženosť, sa už nevieme dočkať budúcoročného predstavenia Pepsi Café.“

Káva s kolou tu už bola…

Dodajme, že v rokoch 1996 až 1997 už na trhu bol podobný produkt, ktorý sa volal Pepsi Kona, ale spoločnosť od neho po skúšobnom predaji na území Philadelphie upustila.

Okrem toho bol vyrobený aj produkt Pepsi Capuccino označovaný aj ako Café Chino či Max Cino, ktorý sa podľa Wikipedie predával v Rusku, Rumunsku a niektorých ďalších európskych krajinách.

Nuž a kolu s kávou má k dispozícii aj hlavný rival Pepsi, spoločnosť Coca-Cola. Tá už predstavila produkty zvané Coca-Cola With Coffee alebo Coca-Cola Plus Coffee. Tento nápoj je k dispozícii na viacerých svetových trhoch.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Back to top button
Close
Close