Kávový bloger

BOK č. 1: Počuli ste už o projekte mačacích kaviarní?

Nazdar kávoši!

Volám sa BOK (viem, počuli ste už aj krajšie mená) a som váš nový sprievodca týmto netradičným a v slovenskom prostredí aj jedinečným blogom. Kávu mám veľmi rád a neostal som len v rovine jej vychutnávania, no snažím sa o nej dozvedieť čo najviac a pozerať sa na ňu zo všetkých možných strán.

Z tajomných zákutí internetu na mňa vždy vykukne téma, ktorá by stála za pozornosť. Teraz, v tento ponurý novembrový deň, som úplnou náhodou naďabil na projekt mačacích kaviarní. Všimol som si, ako houstonskú „El Gato Coffee House“ pekne propagovali v tamojšej televízii ABC 7 News, dostal som chuť na tamojšie „catpuccino“ a aj ma zamrzelo, že podobným podnikom na Slovensku možno nie je venovaná dostatočná pozornosť.

V El Gato je to pre mačky doslova raj. Majú tam všetko, čo potrebujú pre dokonalé vybláznenie sa, s ľuďmi si to užívajú dokonca aj pri joge a nadväzujú vzťahy. Pre tieto malé nevinné zvieratká je to niečo, o čom sa im predtým ani len nesnívalo, pretože majitelia kaviarne ich pozbierali na ulici. Takto im dávajú šancu zoznámiť sa s ľuďmi, ktorí si ich môžu za 15 dolárov adoptovať.

Skúsil som trochu pogoogliť, čo všetko sa dozviem o podobných slovenských projektoch. Potešiteľným zistením bolo, že pár článkov im už novinári venovali. Juch. Prvou takouto mačacou kaviarňou na Slovensku mal byť Café Cats Klub v Martine, pričom toto miesto dnes funguje pod názvom Pradúce klbko – Hniezdo záchrany.

Neskôr ich však vzniklo viac, v Bratislave som našiel Mačinézy či Mačkafé, v Košiciach a v Prešove majú Mňaukafé, v Poprade Cat Café Club, aj keď nie všetky tieto miesta ponúkajú možnosť adoptovania zvieratka. Tak či tak; chvályhodný počin a klaniam sa pred šľachetnou myšlienkou všetkých majiteľov týchto zariadení.

Ak som na niektorý podnik zabudol, napíšte mi na blogokave@gmail.com, rád ho doplním. Vďaka!

Čoskoro sa ozvem zas,

váš BOK.

PS: Keď je káva dobrá, tak je káva dobrá 😉

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Back to top button
Close
Close