Nezaradené

Pražiar Roman Nejedlý: Nemám rád takých farmárov, ktorým je to jedno

V ďalšej epizóde podcastu roast different sa objavil víťaz nultého ročníka českého Poháru pražíren, pražiar Fiftybeans Roman Nejedlý.

Prezradil napríklad to, ako spomínaná súťaž prebiehala a akú taktiku zvolil, ale hovoril napríklad aj o kontrole kvality, triedení kávových zŕn či o pražičkách Loring.

No a aby toho nebolo málo, poskytol aj niekoľko tipov na to, ako kontaktovať farmárov a ako s nimi udržiavať kontakt. Väčšinu káv síce nakupuje cez distribútorov zelených zŕn, ale prostredníctvom sociálnych sietí sa vie napojiť aj priamo na pestovateľov.

„Rok čo rok sa zaujímajú viac,“ povedal Roman Nejedlý na margo farmárov a ich záujmu o spätnú väzbu. „Napríklad Brazílčania – nechcem, aby to vyznelo nejako blbo – sú ľudia ako my tu v Čechách, akurát ich obživou je káva. Majú telefóny i Facebook a komunikácia s nimi je dobrá. Títo ľudia teda aj vedia, čo sa s ich kávou deje.“

„Ale problém je napríklad s niektorými kolumbijskými farmármi, ktorí na tom finančne nie sú práve najlepšie – komunikácia s nimi je o niečo horšia, navyše neviem po španielsky. V Kolumbii máloktorý farmár vie po anglicky.“

„Tá spätná väzba je pre nich podľa mňa dôležitá. Vedia, ako sa ich káva praží a aj to, ako ľuďom chutí. Nemám rád takých farmárov, ktorým je to jedno. Tí sú radi, že to predali a majú pokoj na duši, ale ja chcem kupovať kávu od ľudí, ktorým na tom záleží a ktorí chcú, aby ich káva chutila,“ dodal Roman Nejedlý.

Máte inak predstavu o tom, koľko kávy taká pražiareň mesačne upraží? Pustite si video a dozviete sa viac. Prajeme príjemné pozeranie a počúvanie.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close