Kávový bloger

Pražiareň Epera Coffee: Povinná zastávka pri ceste cez Prešov

Od okamihu, ako sme zakladali tento blog, som sa neprestajne snažil prízvukovať našu túžbu; podporiť menej známe, menšie, možno lokálne pražiarne z rôznych kútov Slovenska.

Akosi sa neviem zmieriť s tým, že dominantný podiel na trhu by malo mať niekoľko gigantických značiek. Ich marketingové rozpočty majú mnoho cifier a vďaka tomu na nás vykukujú doslova spoza každého rohu.

Postupom času sme sa ako redakcia dostali do kontaktu s viacerými rôznymi značkami. Hneď v úvode sme úzko spolupracovali s Casa del Caffé a zoznamovali sme sa s ďalšími a ďalšími pražiarňami.

jutové vrecia

Ochutnávajte rôzne kávy

Rád to zopakujem; hlavným cieľom tohto blogu a vlastne aj môjho kávového fungovania je naučiť vás ochutnávať rôzne kávy. Raz tú, potom zasa onú. Ochutnáte a vyberiete si konkrétnu, ktorá vám najviac chutí. Takto nejako to vidím a preto sme na eshop.blogokave.sk umiestnili akési ochutnávacie či porovnávacie balíčky zložené z káv z rôznych pražiarní.

Pred pár dňami, keď som napísal článok o projekte Black_Check, ktorý je vlastne zoznamom stoviek slovenských kaviarní a pražiarní, sa nám do redakcie ohlásili aj páni z prešovskej pražiarne kávy Epera Coffee.

Úprimne poviem, že ma to veľmi potešilo. Pre nás v Blogu o káve je totiž cťou akokoľvek sa prepojiť s niekým, kto pôsobí na kávovom trhu a hľadať cesty, ako by sme si vedeli pomôcť.

Eperu nájdete jednoducho

Po prvom mailovom kontakte nasledovalo niekoľko telefonických hovorov. Keďže to z nášho sídla z Košíc do Prešova nie je ďaleko, do metropoly Šariša som sa už aj osobne vybral.

Trafil som veľmi ľahko a môžem povedať, že každý, kto cestuje diaľnicou Košice – Poprad, prípadne naopak, to má v podstate po ceste. Ak sa viete na pár minút zastaviť, dajte si do GPS Budovateľskú 34.

Epera Coffee - vnútorné priestory pražiarne

Spolupráca základ úspechu

Ja som si po dorazení na miesto popozeral priestory pražiarne, dal som si dobré espresso a pokecali sme o možnostiach ďalšej spolupráce. Po približne polhodine sme už boli aj rámcovo dohodnutí a kúpil som prvú „várku“ káv; tú sme následne zaradili do kávového eshopu.

Vzápätí ma veľmi prekvapila a potešila „výslužka“; dostal som aj viacero ďalších stogramových vzoriek, ktoré môžem v pohodlí domova pokojne a spokojne ochutnávať. No a dokonca mi v darčekovej taške pristál aj zázvorový Ginger Shot.

Epera Coffee a Ginger Shot

Podporte lokálne pražiarne

Na záver by som vás rád vyzval k tomu, aby ste podporili lokálne pražiarne. Určite spravíte omnoho lepšie, ako keby ste mali na celý život uviaznuť pri niektorej z „preslávených“ značiek. Tie dennodenne vídate v televíznych spotoch, prípadne na billboardoch. Junior však nie je žiadnou zárukou kvality.

Malí podnikatelia to v tejto dobe nemajú ľahké a aj my v Blogu o káve im chceme pomôcť. Ak si vďaka týmto slovám čo len jeden z vás od Epera Coffee niečo kúpi, bude to super.

Kliknite si na praziarenepera.sk, prípadne zájdite priamo na Budovateľskú 34 v Prešove a poobzerajte sa tam. Výber majú bohatý a možno vám niečo „zašmakuje“.

Ladislav Király, šéfredaktor blogokave.sk

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Epera Coffee Ách, toto ja mám rád. Dnes som bol na návšteve v pražiarni kávy Epera Coffee v Prešove, pozoznamoval som sa, popozeral si priestory a taký mám z toho dobrý pocit, že to sem jednoducho musím napísať. Malá lokálna pražiareň. Viem, že mám malý dosah a neviem či moja „reklama“ pomôže, ale fakt by som chcel, aby vďaka mne predali aspoň jednu kávu navyše. A fakt by som chcel aj to, aby ste sa nebáli ochutnávať rôzne kávy. Netvrdím, že vám bude každá chutiť, ale neochutnať a na celý život uviaznuť pri nejakej Popradskej je blamáž. Zaplatený Junior na billboarde nič neznamená, je to dobrovoľné samotýranie. No ale späť k Epera Coffee: vzal som niekoľko balíkov, aby sme ich mohli zaradiť na eshop.blogokave.sk a dostal som plno darčekov, plno káv na ochutnanie a dokonca aj Ginger Shot, ktorý si viete kúpiť priamo u nich na predajni na Budovateľskej 34 v Prešove. Zájdite tam, vo dvore je gigantické parkovisko, dáte si kávu a niečo si isto aj kúpite. Prípadne zájdite na praziarenepera.sk. Veď takýchto ľudí treba podporiť. Toľko spoveď od nadšeného kávičkára z @blogokave. #blogokave #praziarenkavy #praziaren #presov #eperacoffee #kava #kavomil #kavomilci #kavickar #kavickari #casnakavu #milujemkavu #kavovyeshop #kavamusibyt #dnespijem

Príspevok, ktorý zdieľa Ladislav Király (@ladislavkiraly),

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close