Recenzie kávových kapsúl

Pražiareň Spojka predstavila kapsuly: Uganda Kikobero je plná acidity a ovocia

Pražiareň a kaviareň Spojka nájdete na východe Slovenska v Prešove. Ich moderný prístup je viditeľný nielen v krásnych priestoroch, ale takisto aj kávach. V ponuke majú kávy vhodné na filter, ale aj espresso. Zaujímavé sú svojím obalom a takisto aj vnútrom, ktoré skrýva kvalitné kávové zrná. 

Spojka do ponuky nedávno zaradila aj kávové kapsuly, konkrétne Ugandu Kikobero Organic. Neváhali sme a podrobili sme ju testu. Ako dopadla? Poďte to zistiť.

Náš tip: Viac recenzií kapsúl typu Nespresso nájdete v rubrike „Recenzie kávových kapsúl„. Kávové kapsuly typu Nespresso nájdete na skvelom eshope kavovekapsule.eu

kávové kapsuly Uganda Kikobero - Spojka Roastery

Uganda Kikobero Organic od Spojka Roastery

aróma 4/5

Prenikavá aróma fully washed Ugandy od Spojky vám hneď pripomenie džús z červeného ovocia. Sekunduje mu zmes pražených mandlí a sušeného ovocia. 

ovocnosť 4/5

V chuťovom profile kávy Spojka uvádza brusnice, zrelé červené ovocie a jablkový koláč. Sľubovaná vysoká ovocnosť je naozaj prítomná. Najvýraznejšia je chuť červeného jablka a granátového jablka, ktoré sa objavujú na všetkých teplotných stupňoch. 

Uganda Kikobero - kávové kapsuly - Spojka Roastery

sladkosť 3/5

Sladkosť kávy je zastúpená červeným ovocím, zrelými jablkami a karamelom. V pozadí sa objavujú aj pražené oriešky, ktoré sladkosť zvýrazňujú. Káva celkovo pripomína jablká v karamele s orieškami v pozadí.

acidita 4/5

Asi to nebude prekvapením, že acidita v káve je naozaj vysoká. Ide predovšetkým o jablčnú aciditu a aciditu granátového jablka. Keď obľubujete acidnejšie chute, táto novinka od Spojky vás určite poteší.

Uganda Kikobero od Spojka Roastery - kávové kapsuly

horkosť 2/5

Ako sme spomínali v kategórii sladkosť, v chuti kávy sa objavujú aj pražené oriešky. Tie vytvárajú nielen sladkú, ale aj horkastú zložku kávy, ktorá je najvýraznejšia za tepla. Horkosť je prítomná najmä v dochuti kávy.

štruktúra 3/5

Telo kávy je ľahké, čajové. Vytvára pocit, že pijete čierny čaj. 

funky faktor 3/5

Keďže je káva poriadne ovocná a acidná, v kategórii funky faktor dostáva 3 body. Uganda Kikobero nepotrebovala experimentálne spracovanie, keďže je už sama o sebe dostatočne funky. 

Spojka Roastery Uganda Kikobero - kávové kapsuly

dochuť 3/5

V dochuti Ugandy sa objavuje horkosť pražených orieškov. Dochuť samotná trvá krátko a pomerne rýchlo mizne. 

komplexnosť 3/5

Uganda Kikobero z pražiarne Spojka Roastery je veľmi zaujímavý počin. Táto fully washed káva si vás získa svojou výraznou ovocnosťou granátového jablka a červeného ovocia. Káva sa vyznačuje vyššou aciditou, no nájdete v nej aj horkosť pražených orieškov. Bodíky strhávame za ľahšie telo a krátkotrvajúcu dochuť, v ktorej sa objavovala aj istá horkosť. 

Uganda Kikobero od Spojka Roastery - bodové hodnotenie kapsúl

Uganda Kikobero od Spojky cieli na ľudí obľubujúcich modernejšie espressá plné acidity a ovocia. Veľmi zaujímavá môže byť aj v kávových drinkoch ako je espresso tonic alebo espresso orange. Siahnite po nej, keď v káve hľadáte hlavne ovocné chute.

Náš tip: kávové kapsuly typu Nespresso si viete kúpiť na eshope kavovekapsule.eu.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close