Exkluzívne

Prečo Coffeein rozdáva 180-eurovú geishu zadarmo?

Slovenská pražiareň kávy Coffeein rozdáva zadarmo kávu, ktorej kilo by inak bolo v predaji za približne 180 eur. Stačí, že do poznámky k akejkoľvek objednávke na coffeein.sk napíšete „chcem Gejšu z Panamy“ a zadarmo dostanete 50 gramov. Ponuka platí do minutia zásob.

Geisha je najkvalitnejšia a najdrahšia varieta kávy na svete. Spadá pod odrodu arabika. Konkrétne táto pochádza zo slávnej farmy Finca Hartmann v Paname a bola spracovaná suchou metódou (natural). Prečo ju však pražiareň rozdáva zadarmo?

Splnenie sna

„Celé je to v podstate do istej miery náhoda,“ povedal pre Blog o káve majiteľ Coffeeinu Peter Szabó. „Išlo o to, že vždy som chcel ochutnať takúto kvalitnú geishu, ale nikdy som na to nemal možnosť a hlavne peniaze. Teraz sa mi však podarilo nakúpiť 30 kilogramov zelenej kávy a splnil som si sen.“

Prvé praženie prebehlo v Coffeeine v závere pracovného týždňa a Peter má už ochutnávku za sebou. Aké to bolo? „Chuť je pekná, čistá a uhladená, ale musím povedať, že asi som čakal o niečo viac. Začínam mať pocit, že legenda o tejto káve prerástla jej chuťové vlastnosti. Budem však rád, keď ju ochutná čo najviac ľudí a dajú mi vedieť, ako im chutila. Je veľmi reálne, že mnohí mi napíšu, že je to top káva. Som zvedavý.“

Prečo káva nešla do predaja?

Opýtal som sa aj na to, prečo káva nešla klasicky do predaja. „Problém je v tom, že jej máme málo. Potrebovali by sme vyrobiť dizajn obalov a nebolo by to príliš efektívne. Keďže idú Vianoce, tak som dostal nápad, že ju rozdám našim zákazníkom. Tí sú skvelí a zaslúžia si to. Možno si splnia sen podobne ako ja,“ dodal Peter Szabó.

Nakupovať na coffeein.sk sa teraz v decembri oplatí aj z iných dôvodov. Pri nákupe nad 35€ budete mať dopravu zadarmo a zadarmo dostanete aj 100 gramov vianočnej kávy. Pri nákupe nad 50€ dostanete k nákupu zadarmo 100 gramov kávy fermentovanej špeciálnou metódou „ozonated“. Okrem toho môžete pri nákupe využiť zľavový kód BLOGOKAVE10.

PS: z geishe je v čase písania tohto článku k dispozícii ešte 200 balíčkov po 50 gramov a je pražená svetlo, teda je ideálna na prípravu cez filter. Nezabudnite na poznámku „chcem Gejšu z Panamy“. Keď jeden zákazník urobí viacero objednávok, geishu dostane iba raz. Ponuka platí len do minutia zásob.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

2 Comments

  1. Samozrejme táto káva nestojí 180 EUR. Hej, keby zelené boli čerstvé, tak by cena bola okolo 25-30 EUR za 125g. Ako aj niektoré Moleskine diáre sú za 100 EUR, ale v októbri ich vypredajú za 10 EUR, ved sú pred „expiráciou“
    Kazdopádne klobuk dole pred Peto, lebo viking Jezis, alebo Meron by túto kavu bez pardonu predal ako „Rarity“ za adekvátnu cenu.Takže palec horec, len ten bulšit o etiketoch vobec netreba..

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close