Zaujímavosti o káve

Prečo je nová reklama De’Longhi s Bradom Pittom čudná?

Anglický baristický majster sveta, kávový konzultant, youtuber a influencer James Hoffmann vo svojom novom videu analyzoval reklamu De’Longhi s Bradom Pittom ako novým ambasádorom tejto spoločnosti. Označil ju za „čudnú“ a niektorým veciam v nej nerozumie.

Hneď na úvod zdôraznil, že takéto subjektívne videá zvyčajne nerobí, ale keď sa veľká spoločnosť spojí s veľkou hviezdou, priláka to pozornosť. Predsa len akákoľvek propagácia kávy a komunikovanie čohokoľvek, čo s ňou súvisí, je pre kávový svet dobré. Aj keď toto dielo sa podľa neho veľmi nepodarilo.

Dream Team s Bradom Pittom

Video režíroval slávny americký režisér a producent Damien Chazelle, hlavným kameramanom bol nemenej slávny Linus Sandgren, o hudbu sa postaral skladateľ Justin Hurwitz a keď k takýmto menám pridáte čerešničku v podobe Brada Pitta, na svete je „dream team“. Teda zostava snov.

Finálne minútové video kampane Perfetto nás podľa Hoffmanna vnorilo do života Brada Pitta a ukázalo nám, že vie dobre jazdiť na motorke. Prinieslo však aj čudné veci. Jednu z nich v okamihu, keď zašiel do obchodu pre kávové zrná.

Balíček s nápisom BRAD

„Tu je jedno z prvých bizarných rozhodnutí tejto reklamy,“ skonštatoval Hoffmann pri pohľade na balíček zŕn s nápisom BRAD. „Áno, keď pôjdete do Starbucks a objednáte si drink, opýtajú sa na vaše meno a napíšu vám ho na pohár. Pod to potom napíšu, aká je vaša objednávka. Majú toho totiž veľa a chcú zabezpečiť, že dostanete ten správny nápoj.“

reklama De'Longhi s Bradom Pittom

„Ten chlapík tu z nejakého dôvodu napísal Bradovo meno na balíček kávy. Nikto iný tam však nie je, nikto iný nečaká v rade, nemajú tam veľa práce, ale aj tak tam napísal Bradovo meno. Vo svete celebrít to pritom takto nie je, im o tieto veci nejde…“

Čerstvé kávové zrná. Prečo?

Kávový expert vzápätí pripomenul, že ďalšia vec ho udivila ešte viac. A to skutočnosť, že pod menom Brad je napísané „fresh coffee beans“, teda „čerstvé kávové zrná“. Prečo? Aký význam malo napísať to na obal? Hoffmann sa doslova pýta, či si chlapík za barom myslí, že Brad je idiot a inak by nevedel, čo v balíčku dostáva.

Prečítajte si našu recenziu: Automatický kávovar PrimaDonna Soul ECAM

„To, že ide o čerstvé kávové zrná, nie je podstatná informácia. Nepovie vám nič o tom, aká je to káva, či je to house espresso alebo nejaká kenská káva. Nepovie ani názov farmy. Stojí tam len to, že sú to čerstvé kávové zrná. Niečo také by ste na obal kávy predsa nikdy nenapísali. Nikdy. Je to asi to isté, ako keby ste slová ‚šálka kávy‘ napísali na šálku kávy.“

Ako sa balíček nepomestil do vaku

Ďalšie časti videa sú podľa Hoffmanna ešte čudnejšie. Brad Pitt, ktorý zarába obrovské milióny, nemá vhodný vak na bezpečné uloženie kávy a balíček mu z neho pri jazde trčí. „Som presvedčený o tom, že si môžeš dovoliť vak, do ktorého by sa ti balíček kávy pomestil. Aby ten kus s menom z neho netrčal.“

Brad Pitt v reklame De'Longhi

Zvláštne vyznieva aj ďalšia scéna, v rámci ktorej Brad Pitt sedí v garáži a pozerá sa na chlapíka opravujúceho jeho motorku. Kávu nepije, opravár však áno. Herec sedí do istej miery znudene a pri sebe má položený vak s kávou, ktorá z neho naďalej trčí.

Brad nevypije akúkoľvek kávu

„Mám rád kávu, ale nie tú tvoju,“ hovorí si podľa Hoffmanna v danej chvíli Brad Pitt. A nielen to. Tu vraj nevyznieva skromne a zo scény cítiť niečo takéto: „Budem sa pozerať na to, ako opravuješ moju motorku a bude ma to nudiť.“

V ďalšej fáze videa Brad opäť sedí na motorke a zdá sa, že je podvečer. Slnko totiž zapadá a tieň pri jeho motorke je pomerne dlhý. Následne zastane na čerpacej stanici a kameraman zaostrí na vak s balíčkom kávy. Potom už herec prichádza domov a pri pohľade na tiene sa zdá, že slnko je opäť pomerne vysoko.

Znechutenie z prípravy kávy

Nasype kávu do stroja a zvolí si cappuccino mix. Pozerá sa na prípravu a vyzerá zvláštne. „Je v akýchsi rozpakoch alebo ukazuje odpor či znechutenie. Ja vlastne neviem, čo presne to je,“ zamyslel sa James Hoffmann. „Tým, čo sa deje, vyzerá byť rozrušený.“

Brad Pitt v reklame DeLonghi čaká na prípravu cappuccina

Určite však nevyzerá tak, že by sa na drink tešil a mal by na neho chuť. Keď si však svoje cappuccino vezme a napije sa, už má na tvári hollywoodsky výraz a začne si užívať večerný kávový drink.

Čo je podľa Hoffmanna superčudné?

Na konci videa potom vidíme „malé espresso, malé latté macchiato a Bradovo naďalej zdanlivo plné vrecúško čerstvých kávových zŕn. Čerstvých kávových zŕn. Na to sú takí hrdí, že je to na všetkých fotkách uverejnených na ich internetovej stránke. Je to totálne superčudné,“ dodal James Hoffmann.

V konečnom dôsledku však napokon platí, že táto reklama De’Longhi s Bradom Pittom ako jej novým ambasádorom prilákala pozornosť a hovorí sa o nej. Nuž a to je dobré, nie? Slávna talianska značka totiž veľmi šikovne získava priestor. A to dokonca na YouTube kanáli uznávaného kávového odborníka Jamesa Hoffmanna s takmer miliónom odberateľov.

PS: Hľadáte kvalitný kávovar od De’Longhi? Kliknite si na náš článok De’Longhi PrimaDonna Soul ECAM: Automatický kávovar, ktorý musíte mať.

Reklama De’Longhi s Bradom Pittom:

Názor Jamesa Hoffmanna:

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close