Exkluzívne

Prešovskú pražiareň kávy pandémia nezloží: Ľudia sú super, dobre naladení a vďační

Pandemické obdobie trvá už rok. Najskôr prísne obmedzenia, potom letný nádych a následne ďalšie trpké mesiace bez možnosti užívať si život tak, ako sme boli zvyknutí. Mnoho podnikateľov bedáka a lamentuje, avšak v prešovskej pražiarni kávy Epera Coffee sa k situácii postavili so vztýčenou hlavou.

Keď sme ich oslovili s otázkou, ako prežívajú toto ťažké obdobie, o negatívnych pohľadoch na vec nechceli ani len počuť. Cítia, že zákazníci sú na ich strane a všemožne ich podporujú. „Vyzerá to tak, že ľudia si našu prácu vážia a radi sa k nám vracajú,“ povedal spolumajiteľ Epera Coffee Martin Ugor pre Blog o káve.

Počet objednávok sa pomaly zvyšuje

Východniari otvorili svoje brány len v priebehu minulého roku, teda práve počas neľahkého obdobia. Zdatne sa s tým však pasujú a cítia náklonnosť zákazníkov. „Je fajn vidieť, že aj keď počet objednávok nestúpa závratnou rýchlosťou, tak sa aspoň pomaly zvyšuje. Aj keď to nie je ideálne, je to zvládnuteľné.“

„Sme veľmi radi, že ľudia vedia oceniť dobrú a kvalitnú kávu a aj naďalej majú záujem si ju dopriať. Kávový priemysel prechádza malou revolúciou po celom svete a Slovensko nie je výnimkou. Ľudia ani v tomto období nechcú piť druho- alebo treťotriedne kávy, ktoré ich čakajú na poličkách supermarketov. Som presvedčený o tom, že keď raz človek ochutná čerstvo praženú kávu, inú už nebude chcieť.“

Prešovská pražiareň kávy bez podpory od štátu

Nedalo nám nezabŕdnuť a opýtali sme sa aj na vládne opatrenia. Niekomu pomáhajú, no nie každý má na ne nárok. „My sme v tej druhej skupine, nám opatrenia veruže nepomohli a nedostali sme žiadnu podporu,“ odvetil M. Ugor. „Bohužiaľ sme len začínajúca spoločnosť a nebolo tak s čím porovnať prípadný pokles tržieb.“

Martin Ugor - prešovská pražiareň kávy
Toto je Martin Ugor, spolumajiteľ Epera Coffee.

Ľudský prístup a možno aj „lokálnosť“ sa však vyplácajú. Prešovská pražiareň kávy Epera Coffee si poctivou prácou buduje vernú komunitu zákazníkov, na ktorú sa v ťažkých časoch dá spoľahnúť. Z ľudí, ktorí prichádzajú do predajne, prípadne využívajú služby eshopu, vraj cítiť spolupatričnosť.

Zákazníkov teší rozvoz zadarmo

„Musím potvrdiť, že ľudia sú super, vo veľkej väčšine dobre naladení a vďační. Takmer každý rozumie potrebe dodržiavať súčasné opatrenia. Dobre reagujú aj na to, že po Prešove máme rozvoz zadarmo. Doslova by som povedal, že si to nesmierne vážia… pražiareň máme síce v upravených hodinách aj tak otvorenú, no veľa ľudí sa nechce zbytočne vystavovať riziku a využijú túto donáškovú službu.“

Dovoz zadarmo pritom vedia využiť aj zákazníci z iných kútov Slovenska, ktorí na eshope praziarenepera.sk nakúpia aspoň za 40 eur. Čo také by sme im vedeli odporučiť?

Obmieňanie ponuky káv

„Druhý káv pravidelne obmieňame, aktuálne máme dve nové stopercentné arabiky z Kuby a Mexika. Môžem prezradiť aj to, že náš sortiment čoskoro rozšírime o krásne šálky. Do budúcna toho pripravujeme ešte oveľa viac, ale detaily vám zatiaľ neprezradím,“ s úsmevom dodal Martin Ugor.

Ak chcete podporiť prešovskú pražiareň kávy Epera Coffee, objednajte si niečo z jej eshopu nachádzajúceho sa na stránke www.praziarenepera.sk.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close