Kávový bloger

Pumpkin Spice Latté: Poď ochutnať jesennú lahôdku

V centre Prešova som narazil na pojazdnú prevádzku Káva na bajku a aj keď mliečnym kávovým nápojom nejako zásadne neholdujem, len tak z roztopaše som si dal Pumpkin Spice Latté. Teda tekvicové latté alebo latté s tekvicovým sirupom. Na to, že mi bude tak chutiť, by som nedal ani deravý groš, ale stalo sa. Vzápätí som sa rozhodol, že ten nápoj trochu spopularizujem.

Pumpkin Spice Latté v Káva na bajku
Presne toto čarovné Pumpkin Spice Latté ma dostalo!

Pumpkin Spice Latté a boom

Pred časom som šíril povedomie o espresso tonicu, neskôr sme popularizovali aerocano a všetko vás to strašne bavilo. Nechcem počuť, že nie, lebo ja som to videl. Tak prečo by sme sakra nemohli urobiť poriadny boom aj okolo Pumpkin Spice Latté? OK, v kávovej bubline tento nápoj už každý pozná, ale ja tu vidím gigantický priestor pre jeho promo v širšej komunite. Som presvedčený o tom, že na trhu ešte vôbec nie je udomácnený.

Káva na bajku

Musím povedať, že chlapci z Kávy na bajku boli super. Keď videli ako žiarim a v očiach 42-ročného človeka zhliadli iskru mladíckeho nadšenia, ponúkli sa, že mi pomôžu. Natočili a postrihali video z prípravy Pumpkin Spice Latté, ktoré som uverejnil na svojom šťavnatom Instagrame @ladislavkiraly. Prikladám ho hneď tu. Dodali mi aj pár fotiek a prezradili, ako to vlastne robia.

Recept na Pumpkin Spice Latté

„Najskôr si pripravíme shot espressa,“ povedali TomášSamo Okruhľanskí. „Do kanvičky si nalejeme 200 ml 3,5% plnotučného mlieka a do toho 2cl sirupu, teda pomer mlieka a sirupu je 10:1. Napeníme si to na tryske kávovaru a následne tým prelejeme espresso. Je to pomerne jednoduché a zvládnete to aj sami.“ Teda možno áno, možno nie, ale skúsiť by si to určite mohol aj ty. Alebo mohla.

Zákulisné remeselné info

Chlapci si inak kávu pražia sami a je fakt veľmi super. Priamo na svojich bajkoch ju aj predávajú. Neviem, či to už môžem vyzradiť, ale zakladajú pražiareň Two Hands. No a k remeselnej káve patrí aj remeselný sirup. Káva na bajku spolupracuje s firmou BROWN&Co. Syrups z Popradu, ktorá ponúka niekoľko neskutočných kúskov. Nj, ten Poprad ma akosi priťahuje.

Pumpkin Spice sirup v Káva na bajku
Hej kámo, ukáž mi ten sirup.

BROWN&Co. Syrups

Šéfkovi BROWN&Co. Jurajovi Iždinskému som zavolal a opýtal som sa, čím je jeho sirup taký výnimočný. Neváhal a poskytol mi priamočiare vysvetlenie. „Je to jediný autentický baristický sirup vyrobený na Slovensku, a to priamo pod Tatrami,“ povedal mi. „Ručne sa robí absolútne všetko od prvého zamiešania až po nalepenie etikety.“

Pumpkin sirup

„Sirup Pumpkin v sebe kombinuje jemnosť pečenej tekvice, korenistosť škorice a intenzívnu cukrovú sladkosť,“ dodal Juraj a okamžite mi povedal, že na eshop ide nahodiť aj kombo sirupu Pumpkin s ručným šľahačom na napeňovanie mlieka v nejakej fajnovej cene. Aby si si vedel naraz zohnať všetko a potom doma experimentovať.

Pumpkin Spice Latté ako jesenno-zimný drink

Káva na bajku má Pumpkin Spice Latté v ponuke od jesene 2019. „Inšpirovali sme sa zahraničím. Nápoj zaraďujeme vždy od začiatku jesennej sezóny a keďže je veľmi obľúbený, sťahujeme ho až začiatkom jari,“ dodali SamoTomáš netušiac, že hlavný boom Pumpkin Spice Latté príde až po tomto poste. Spolu vypijeme všetky tekvice. Na to vezmi jed.

Pumpkin Spice Latté v Prešove Káva na bajku
Prevádzka Káva na bajku v Prešove na Trojici a nápoj, do ktorého som sa zamiloval.
Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close