Kávový bloger

Recenzia Billa kávy: Je lepšia ako káva Dionovej mamy?

Dámy a páni, toto je moja recenzia Billa kávy a jej priame porovnanie s produktom ružovej Queen.

Obal

Ako som pri cene 3,99€ za pol kila predpokladal, obal mi o káve neprezradí takmer nič. Len že je to stopercentná arabika, čo je vlastne nič nehovoriaci blud. Teda keď na káve uvidíte iba toto (Slováci vraj letia na 100-percentné veci), viete, že ide o komoditnú kávu nízkej triedy. Jej cena však tomu zodpovedá, takže OK. Beriem.

Prvý dojem

V takom prípade už viem, čo by som mal čakať. Niečo zhorené, smradľavé a nepríjemné. Tu však nastal nečakaný šok. Prvý vnem po otvorení balíčka totiž nebol zlý. Vôňa kávy bola celkom príjemná a necítil som ten nepríjemný ťažký horký olejnatý smrad zdvíhajúci žalúdok, ktorý je bežným sprievodcom káv tejto cenovej kategórie.

Zrná

Pohľad na zrná priniesol takú viac-menej očakávanú klasiku. Boli pomerne tmavé, aj keď stupeň praženia len takýmto letmým pohľadom spoznať nedokážem. No niekoľko olejových stôp (aj keď ich nebolo veľa) naznačuje praženie na úroveň druhého cracku. Určite to však mohlo byť aj horšie, pretože zrná boli pomerne konzistentné a pevné. Niektoré som vedel rozdrviť prstami, väčšinu však nie.

zrná Billa kávy

Prvé ochutnanie

Prvé pripravené espressko mi do domácnosti bohužiaľ privialo taký ten nepríjemný zápach, ktorý v káve cítiť nechcem. Čudné, že zrná voňali pomerne OK. Ochutnanie kávy ma však nedorazilo. Síce som v nej nenašiel nič zaujímavé, ale ani nič extrémne rušivé. Pri takej cene som, úprimne, čakal niečo horšie.

Nastavovanie

S kávou som sa skúsil trochu pohrať a poupravovať nastavenia, ale nič zásadne iné som z nej už nedostal. Piť by som ju nechcel, ale na druhej strane ma ani nebolela ako pohľad na úsmev ministra financií (tu si doplň toho šašového smajla – vieš ktorého). Mal som tu aj výrazne horšie kávy, ktoré mi doslova zasekli ksicht v nejakej nepríjemnej polohe a hľadal som niečo, čím prebijem ich pachuť.

Hodnotenie

Sám seba som presvedčil, že táto káva by mala dostať 4 body. Vnútorný hlas mi následne hovoril, že je to strašne veľa, ale stále som myslel aj na to, že novej Coffee Queen by Plačková som dal 3 body a táto káva ma predsa len bolí o niečo menej. Usúdil som teda, že Zuzinu kávu vytiahnem zo zálohy, pripravím si ju ešte raz a proti sebe postavím dve šálky.

Billa káva

Billa vs Queen

Vykonané porovnanie len potvrdilo moje dojmy a Billa káve tak dávam štyri body. Následne som ju pripravil aj manželke Janke (@dzankarlo), ktorú však táto káva odrovnala: „Fuj, veď to sa nedá piť. Má to strašnú pachuť. Fuj, fuj.“ Vzápätí ma sprdla. Vraj som popil už toľko bludov, že som zdeformovaný. Tak som vytiahol túza z rukáva a podal som jej kávu Dionovej mamy.

Automaty v Las Vegas

Keby ste videli ten ksicht. „Fuj preboha… (pár sekúnd ticha) …normálne mám po tých dvoch kávach v ústach stuchlinu,“ skonštatovala s prečudesným kŕčom. Mne sa v tej chvíli v mysli vybavil pohľad na Plačkovej pražiara a právnika, ktorým by sa v danej chvíli oči zaiste krútili jak automaty v Las Vegas. Nebudem však pichať do osieho hniezda.

Záver

V spojitosti s Billa kávou u mňa neostal zásadný negatívny vnem. Jasne, nechcem to piť a nechutí mi to, ale za tú cenu zákazník dostane primeranú hodnotu. Je to 3,99€ za pol kila, teda 7,98€ za kilo. Naproti tomu Zuza svoju kávu, ktorá je o čosi horšia, predáva za 34,90€ za kilo. Imposibľe. Vlastne by možno tú Billu mohla prebaľovať a lepšie by spravila.

PS: sledujte ma na Instagrame @ladislavkiraly a uvidíte viac takýchto príspevkov.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close