Recenzie kávových kapsúl

Recenzia kapsúl Fresh Corner zo Slovnaftu: Zmes bohviečoho s tonou horkosti

V rámci recenzovania kapsúl sme si nemohli nechať ujsť novinku od Fresh Corner, teda dcérskej značky čerpacej stanice Slovnaft. Poskytujú tri rôzne druhy kapsúl pre kapsulové kávovary Nespresso: Ristretto, Espresso a Lungo. Do oka nám padli kapsuly Espresso a jeden balíček sme ochutnali, aby ste vy nemuseli. Toto je recenzia kapsúl Fresh Corner zo Slovnaftu.

Náš tip: kvalitné kávové kapsuly plnené slovenskou firmou nájdete na eshope kavovekapsule.eu

Obal

Na prednej strane obalu sa dozvedáme základné informácie. Ide o zmes Espresso, ktorá by mala byť ovocná a krémová. Fresh Corner však nikde na obale neuvádza, o akú kávu ide, odkiaľ je, aká je to odroda, spracovanie a podobne. Možno sa rozhodli uplatniť pravidlo “Viem, ale nepoviem!” a možno vlastne ani sami nevedia, čo do kapsúl namixovali. 

Vopred je zrejmé, že od no-name zmesi pravdepodobne nemôžeme očakávať kvalitné chute a komplexnosť. Očakávať môžeme len horkosť a prepraženosť. Na bočnej strane obalu sa ešte dozvedáme intenzitu kávy. Údajne je to 8. Nevieme však, čo týmto chcú povedať, a tak sa budeme radšej tváriť, že sme sa nič nedozvedeli. Poďme spolu kávu ohodnotiť v naozaj relevantných kategóriách.

kávové kapsuly Fresh Corner

Recenzia kapsúl Fresh Corner:

aróma 1/5

Aróma kávy nápadne pripomína klasickú instantnú kávu, ktorú len zalejete vodou. Horkosť je práve tým najvýraznejším, čo sa vo vôni zmesi Espresso nachádza. Napriek tomu, že Fresh Corner sľubuje ovocnosť, v aróme sa vôbec neprejavila. 

ovocnosť 0/5

Ako sme mohli predpokladať, ovocnosť sa neobjavila ani v chuti kávy. Nenašli sme v nej ani len štipku niečoho, čo by sme mohli prirovnať k akémukoľvek ovociu.

sladkosť 2/5

Ak by človek veľmi chcel, v chuti by našiel istú sladkosť. A my sme teda chceli veľmi. Sladkosť v káve pripomínala jemne pripálený karamel. Asi taký, ako keď sa vám pri vianočnom pečení nepodarí pripraviť dobrý karamel do grilážok. Sladkosť sa v káve nachádza, no nie je dostatočne príjemná a výrazná.

kávové kapsuly Fresh Corner - príprava na kávovare Morning

acidita 1/5

Prichádza najväčšie prekvapenie. V káve sme pocítili aciditu. Netreba sa však hneď tešiť, nejde o žiadnu príjemnú aciditu, a už vôbec nie ovocnú. Ide skôr o aciditu podobnú octu. Jednoducho nie takú, akú by ste v káve chceli pocítiť.

horkosť 4/5

V kategórii horkosť káva od Fresh Corner jednoznačne vyhráva. Káva je horká na všetkých teplotných stupňoch po celý čas ochutnávania, dokonca aj keď úplne vychladne. Ako keby ste spojili horkú čokoládu so šupkou vlašských orechov. 

štruktúra 3/5

Pozor, prichádza prekvapenie číslo 2. Ba dokonca príjemné prekvapenie. Kapsulu sme pripravili na kávovare Nespresso a takisto na kávovare Morning a v oboch prípadoch bola jej štruktúra veľmi príjemná. Chute boli výrazné v oboch prípadoch. Telo kávy bolo stredne ťažké – krémové. Vďaka tmavšiemu praženiu je extrakcia v kapsulových kávovaroch pomerne vysoká a espresso skutočne plné.

funky faktor 0/5

Káva je nudná a fádna. Neobsahuje nič, čo by sa dalo nazvať funky. Nenachádzame v nej žiadne zaujímavé chute ani nuansy odzrkadľujúce origin, spracovanie, a podobne.

kávové kapsuly Fresh Corner Espresso - Slovnaft

dochuť 1/5

Dochuť kávy je výrazná a horká. Z jazyka ju len tak nezmyjete. Horkosť a istý chemický pocit vás bude  prenasledovať ešte istý čas po dopití.

komplexnosť 1/5

Káve chýba ovocnosť, príjemná acidita a sladkosť. Nemôžeme povedať, že ide o komplexnú kávu. V chuti je najvýraznejšia horkosť, ktorá vás bude prenasledovať ako váš vlastný tieň.

Záver

Po našej návšteve čerpacej stanice Slovnaft a ich Fresh Corner sme od kapsule nemali takmer žiadne očakávania. Nemohlo nás teda nič zarmútiť. Hoci na obale lákajú na ovocnosť a krémovosť, od začiatku bolo jasné, že zavádzajú menej znalých zákazníkov. 

Chuť kávy len zodpovedala našim predpokladom – kapsula z Fresh Corner je podpriemernou zmesou bohviečoho s tonou horkosti. Určite nejde o kávu pre nás, milovníkov kávy. 

Náš tip: kvalitné kávové kapsuly plnené slovenskou firmou nájdete na eshope kavovekapsule.eu

kávové kapsuly Fresh Corner - kávovar Morning
Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close