Kávový bloger

Recenzia novej Plačkovej kávy: Nie je nafta ako nafta

Keď Zuza P. predstavila svoju prvú kávu, v mojom vášnivom teste dostala jeden bod. Bolo to fakt hnusné, nechutné a nepitné. Použil som niekoľko kvetnatých výrazov a mám pocit, že niektoré z nich aj zľudoveli. Recenzia Plačkovej kávy nebola lichotivá.

Kokailagénovú devu to nakoplo a ešte pred časom radostne zvestovala, že jej pražiari „pracujú na novinke, na novej káve, ktorá bude určená hlavne pre kávičkárov.“ Keď ju pred pár dňami predstavila, ohromila nás harabínovským „je vý-bor-ná“ a keďže je to stopercentná arabika, tak sa jej „netreba vôbec báť“. Fakt to tak povedala. Pozri:

Káva s jemným podcastom

Hneď na začiatok musím potvrdiť, že v jednej veci mala Zuza pravdu. Jej káva má „jemný podcast“. Akurát že „neprí-jemný“. Aj keď stále presne neviem, čo to ten jej podcast vlastne je.

Počas vášnivého testu som si zapísal niekoľko vecí. Káva na prvý pohľad nevyzerá byť totálne prepražená, ale má dosť nechutný zápach. Pri mletí som sa preniesol o 35 rokov späť do sídliskových potravín k onému legendárnemu mlynčeku. Sorry, ale dnes máme fakt na viac.

Coffee Queen by Plačková - zrná

Lepšia ako prvá Coffee Queen

Pozitívne je to, že ide o chuťovo lepšiu kávu, ako bola tá prvá „Coffee Queen“. No horšia už vlastne byť nemohla. Manželka Janka skonštatovala, že šálku by teoreticky dopila a vie si predstaviť, že ľudia, ktorí kupujú kávu v supermarketoch, niečo takéto vedia tolerovať.

Vzápätí sme sa zhodli na tom, že v káve cítiť len jednu jedinú vec: horkosť. Ani stopa po žiadnej kvalite, ktorú arabika môže ponúkať. Žiadne chuťové tóny, nič. Dostaví sa len pachuť, ktorú teoreticky prebije len mlieko a cukor. Ja však pridávaniu týchto vecí do nápoja neholdujem, takže to nebudem skúšať.

Veľmi však kvitujem ovocné želé v čokoláde, ktoré bolo v krabici pribalené ako darček. Predajca vytušil, že sa bude hodiť na prebitie nepríjemných tónov drveného uhlia. Vynikajúci krok!

Voňavá dvacka pre „kráľovnú“

A ešte cena. Pýtať 34,90€ za kilo tejto kávy je nehoráznosť najhrubšieho zrna. Je to totiž nejaký mix komoditných arabík bez pôvodu. Overoval som to u dovozcu zelenej kávy, pričom kilo takejto kávy aktuálne vyjde na 7 až 9€. Spolu s upražením, balením a ďalšími nákladmi by sme nemali prekročiť 15€ za kilo. Voňavá dvacka teda ide kráľovnej.

Ešte tuhá úvaha o logike jej followeriek: 2€ za naftu je veľa, no 35€ za naftu je OK. Dasvidáňja.

Body: 3/10

PS: niekoľko dní po uverejnení tejto recenzie na mojom IG @ladislavkiraly mi volal Plačkovej pražiar. Mierne podráždeným hlasom sa pýtal, kto ja vlastne som, aké je moje kávové vzdelanie a vraj na mňa „pripravuje agendu“. Teším sa a srdečne pozdravujem.

Pre úplnosť ešte jedna vec – recenzia Plačkovej kávy č. 1:

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close