Recenzie káv

Po kliknutí na názov kávy budete presmerovaní na konkrétnu recenziu.

Rok 2024:

PražiareňKávaPočet bodov
CoffeeinCosta Rica Canet Chopin48
GoriffeeColombia Sebastian Gomez Gesha47,5
LOT RoasteryColombia Campo Hermoso46
CoffiaKolumbia Villa Pastora46
KávoholikEdwin Noreña Gesha Intense45
Be:CaféColombia El Carmen Carlos Martinez44,5
KávoholikEdwin Noreña červený melón44
Triple Five CoffeeGuatemala Kimono44
Alter-NativIndonesia Infused Ginger42,5
IdylikaKoji Pink Lemonade41,5
HabeshAricha Adorsi41
Grand RoasteryIndonesia Gayo Asman40,5
Frišná kávaEtiópia Mundayo39
Ready AfterSummertime Blend38
ViEM CoffeeRwanda Cyato Nyamasheke34
BarzzuzKostarika Palmichal32
African TuskerKeňa – medium roast26
LucafféEthiopia Specialty25
Hood Hero – SeparBrazília19,5
Iná ligaIná káva19
L’ORBrazil19
AlzaCaféDominicana – Cruz de Barahona16
AlzaCaféBrasil Santos NY215
IKEASignatur Kaffe10
IKEAEspresso6
L’ORFortissimo5
Julius MeinlVienna Melange3,5

Recenzný špeciál:

Silvia KucherenkoKáva na chudnutie Keto Coffee12,5

Slovenské pražiarne sa do recenzií káv môžu prihlásiť zadarmo. Viac informácií nájdete v rubrike Cenník.

Rok 2023:

PražiareňKávaPočet bodov
LOT RoasteryBani Al Nahimie Yemen45,5
CoffiaCosta Rica Las Lajas Milenio45
Diamond’s RoasteryCosta Rica Finca Alto Canet44,5
AurelicaColombia Nestor Lasso43
DorazTakoj Rwanda Kamonyi43
SucaroasteryCosta Rica Las Hermanas42
Melody RoasteryEtiópia Guji Tabe Burka 42
Be:CaféPeru Finca la Requia natural gesha41,5
CoffeeinJáva Argopuro anaerobic41,5
Ready AfterEl Salvador Finca Las Mañanitas40
CoffeeinJáva Argopuro black honey40
The Barn (Nemecko)Ethiopia Dambi Uddo39,5
Barista Coffee RoastersColombia Armenia Quindio38,5
INCUPLEKenya Wahundura Murang’a37,5
KávoholikKolumbia Jairo Arcila36,5
Popradská kávaEthiopia Guji Kercha31,5
TchiboParaíso Pink Bourbon31,5
EbenicaEtiópia Dimtu Tero30
Popradská kávaBrazil Santa Luzia28,5
Tesco FinestSumatra27,5
Štrbské PressoColombia Supremo 17/18 Huila24,5
Spirit CoffeeEtiópia24,5
Tesco FinestBrazil23,5
PowerlogyOrganic Coffee Single Farm23
Milenial CaféColombia22
LyraLyra káva20
Zlaté ZrnkoEmília19,5
LavazzaQualita ORO19
Milenial CaféIndia18,5
Trieste100% arabika17,5
Spirit CoffeeGuatemala17
EbenicaIntensivo16,5
Zlaté ZrnkoRómeo16,5
TchiboBarista Caffé Crema15
LucafféMr. Exclusive15
Spirit CoffeeSpirit Blend15
Štrbské PressoUnique Silver14,5
LidlBellarom14,5
Costa CoffeeSignature Blend, intenzita 813
IllyClassico12
JacobsBarista Espresso11,5
LucafféClassic11,5
MarlenkaCafé Crema10
Markíza Moda ItalianaKáva pre ženy10
Popradská kávaCrema Espresso10
StarbucksBlonde Roast10
LavazzaCrema e Aroma10
TchiboBarista Espresso8,5
SegafredoIntermezzo8
Triesteblend BAR7,5
dm drogerie marktCaffé Crema7
Popradská kávaExtra špeciál7
StarbucksHoliday Blend6,5
LidlVianočná káva5,5
StarbucksDark Roast4
EduschoEspresso Intenso3,5

44 Comments

 1. Myslím, že by bolo veľmi prínosné, keby tabuľka obsahuje aj všetky čiastkové hodnotenia jednotlivých atribútov, nie len výsledné skóre. Ideálne, keby sa podľa každého stĺpca dá aj filtrovať a zoradovať, čo nadobudne význam obzvlášť, keď sa množstvo recenzií v tabuľke rozrastie.

 2. Dobrý deň,
  v prvom rade ďakujeme za super recenzie. Neskúsite sa pozrieť aj na kávu Powerlogy. celkom by ma zaujímala tá recenzia, keďže sa nejedná o najlacnejšiu kávu a deklaruje veľa pozitívnych vecí o sebe.
  Ďakujem

  1. Dobrý deň prajem. Ak sa od mojej poslednej vedomosti nič nezmenilo, kávu im praží bežná slovenská pražiareň. V tej pražiarni daná káva žiadne zázračné vlastnosti nemá, ale cestou do sídla Powerlogy ich nejako čarovne naberá. Powerlogy šikovne ukazuje silu marketingu a vtipné sú aj ďalšie informácie na ich webe, že „vhodná pre vegánov“ – pričom keďže káva je ovocie, tak neviem ktorá okrem cibetkovej by nebola vhodná pre vegánov. V minulom roku (2022) som si od nich kúpil dve kávy a neoslnili ma 🙁 A určite ju otestujeme a obodujeme, pod tabuľkou máme napísaný zoznam pripravovaných recenzií a sú tam 😉

 3. Dobry den. Nie som ziaden kávový expert len klasicky konzument. Tak asi ako väčšina ľudí máme doma svojich favoritov. No čo sme postrehli, že takmer každá káva, ktorú sme pili doma a potom skúsili napríklad u známych, mali odlišnú chuť a arómu. Bezpochyby je to komplex viacerých faktorov, ktoré vplývajú na chut a arómy kávy. A určite velku rolu zohráva kávovar😉. Celkom rada by som si pozrela Vaš názor napríklad na kavu Rioba alebo Caffe Fiuca Popradská.

 4. Uvedomujem si, že sa jedná o nie veľmi známu pražiareň, no už roky sa mi páčila ich transparentnosť na webe, cenovo zvykli mať kávy pomerne dostupné a poznám viaceri ľudí ktorí pravidelne od nich brali kávu (sem tam i ja s manželkou). Otázka ale je, ako by dopadla malá česká pražiareň v takomto teste kvality by blogokave. Reč je o coffeespot.cz, nakoľko nie sú vôbec známi, iní adepti, ktorých kávu ľudia vo veľkom pijú môžu byť lepšími adeptami, no raz, keď už nebudete vedieť od koho kavu ocuppovať (čo sa iste nestane 😃). Môžete si na coffeespot.cz spomenúť.
  Zatiaľ sa teším z každej recenzie a viackrát ma už zachránila (raz som omylom padol naletel na marketing zlatehozrnka, inokedy ma experimentálne zaujímalo či naj. „Lidl káva“ dokáže chutiť dobre. Ďakujem za záchranu, ani to už nekúpim, som rád, že ste to urobili za mňa 🤣.

 5. Dobrá práca! Teším sa na ďalšie recenzie. Aj keď také okolie Trenčína by mohlo mať samostatnú kategóriu 😀 Vďaka jednej z miestnych pražiarní som kávu začal piť a vďaka druhej, mojej najobľúbenejšej, si už kávu skoro nikde inde dať nemôžem a musím si nosiť so sebou kávu aj kávovar 😀

 6. Dozvedel som sa, že recenziu robíte len pražiarni, ktorá vám zaplatila. Inými slovami: vyzvete pražiareň, že jej urobíte recenziu, ak vám zaplatí niekoľko stoviek eur. Teda vaše recenzie nie sú recenzie, ale platená reklama. Zamrzelo ma to, lebo som si myslel, že vaše „testy, recenzie“ sú objektívne. Za týchto okolností teda nie sú. A ak to takto funguje, nemali by ste to pred čitateľmi zatajiť. Až v tejto súvislosti som pochopil, prečo sa kávy niektorých pražiarní vo vašich testoch vôbec nevyskytujú.
  Mimochodom, váš „blogokave“ sa mi páčil aj páči. Ale už pochybujem o objektívnosti.

  1. Pred niekoľkými dňami sme sa k tomuto nezmyselnému obvineniu vyjadrili aj v skupine Kávomilci na Facebooku. Na Slovensku to bohužiaľ funguje tak, že „jedna pani povedala“ a pletky sa šíria veľmi rýchlo. Je smutné, že je tomu niekto schopný naletieť bez toho, aby si informácie overil alebo ich odkonzultoval priamo s nami. Ale čo už, zvykáme si 🙂

   Všetky recenzie v rubrike RECENZIE KÁV boli urobené zadarmo. V spomínanej diskusii v skupine Kávomilci to dokonca potvrdili aj majitelia pražiarní. Pražiareň, ktorá chce svoju kávu zrecenzovať alebo obodovať, sa môže ozvať na redakcia@blogokave.sk. Opakujem, je to ZADARMO.

   Ladislav Király

    1. A ja sa stavím, že ten pražiar majiteľ nikdy svoje meno nezverejní, lebo je to obyčajné klamstvo. Ako som spomínal, všetky recenzie v tejto rubrike boli urobené zadarmo. Samozrejme máme aj platené formáty článkov, ale tie sú úplne o inom a tieto recenzie platené nikdy nebudú. A ako som spomínal, aj ten pražiar majiteľ sa môže ozvať na mail redakcia@blogokave.sk a recenzia ho nebude stáť ani jedno euro.

 7. Je trochu nefér, že robíte spoločný rebríček kde sa stretnú jednodruhové kávy s blendami, ktoré sú často určené skôr pre supermarkety. Potom sa v tom človek môže trochu stratiť. Konkrétne od eshopu zlatezrnko ste hodnotili blendy Rómeo a Júlia. TIe som od nich nemal a už podľa popisu na ich stránke by som si ich ani nevybral, ale napr. espresso z ich Etiópie je veľmi príjemné a dovolím si tvrdiť, že by malo iné hodnotenia ako toto čo ste od nich vybrali.

  PS: asi by ma zaujímalo ako by dopadla u vás napr. pražiareň Coffein keby im nerecenzujete Jáva Argopuro ale namiesto toho by ste hodnotili niektorú z káv čo majú určených pre espresso, ktorá je jednak o dosť prepraženejšia a zároveň to je blend.

  V každom prípade vám fandím, vďaka vám som skúsil kávičky z viacerých zaujímavých pražiarní, ktoré som predtým nepoznal. Len mám pocit, že pri recenziách tiež trochu ohýbate pravdu nerovnorodým výberom kde pri jednej pražiarni dáte topku a pri inej zase naopak 😉

  1. Máte pravdu, že pre Zlaté Zrnko to takto nevyznieva najlepšie. Ale aj preto sme otvorene vyzvali všetky pražiarne a môžu nám do recenzií dodať kávu, akú len chcú. Neplatí sa za to ani cent a v rubrike „cenník“ v hornom menu je k tomu viac informácií. Takže pokojne sa môže ktokoľvek ozvať a dodať nám kávu, ktorú chce, aby sme zrecenzovali. Zlaté Zrnko bola vôbec prvá recenzia našej histórie a išli sme po káve, ktorú sme našli na poličke v obchode. Možno si to prečítajú a niečo nám dodajú 🙂 LK

 8. esteze som sa ozvedel o tejto stranke…ja ze preco chutia tie kavy z marketov az tak na chuja….edusho intenso a sagafredo intermezzo…no musim ist o triedu vyssie aspon na tej primer a nadpriemer tak hor sa do tesca….obcas na tuto stranku zajdem urcite si tie recky zas prejst…a obcas na sviatky si aj tu kavu u nas v barzzuse kupim aj ked stoji 35-40/kg….pri nasej rodinnej spotrebe to je vsak nerealne ale uplne patoky zas kupovat nemienim…to fakt je hnus….

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close