Recenzie káv

Po kliknutí na názov kávy budete presmerovaní na konkrétnu recenziu.

Páči sa vám naša práca? Podporiť nás môžete virtuálnou kávou (2€) cez platformu Buy me a Coffee. Každú kúpenú kávu premeníme na tombolový lístok a každý mesiac jedného z vás odmeníme novým kávovarom. To sa oplatí.

PražiareňKávaPočet bodov
CoffeeinJáva Argopuro anaerobic41,5
CoffeeinJáva Argopuro black honey40
The Barn (Nemecko)Ethiopia Dambi Uddo39,5
Barista Coffee RoastersColombia Armenia Quindio38,5
INCUPLEKenya Wahundura Murang’a37,5
KávoholikKolumbia Jairo Arcila36,5
TchiboParaíso Pink Bourbon31,5
Štrbské PressoColombia Supremo 17/18 Huila24,5
PowerlogyOrganic Coffee Single Farm23
Zlaté ZrnkoEmília19,5
Zlaté ZrnkoRómeo16,5
TchiboBarista Caffé Crema15
Štrbské PressoUnique Silver14,5
LidlBellarom14,5
StarbucksBlonde Roast10
TchiboBarista Espresso8,5
StarbucksDark Roast4

Pripravované recenzie:

Be:Café, Popradská káva, Powerlogy, Ebenica, Costa.

11 Comments

 1. Myslím, že by bolo veľmi prínosné, keby tabuľka obsahuje aj všetky čiastkové hodnotenia jednotlivých atribútov, nie len výsledné skóre. Ideálne, keby sa podľa každého stĺpca dá aj filtrovať a zoradovať, čo nadobudne význam obzvlášť, keď sa množstvo recenzií v tabuľke rozrastie.

 2. Dobrý deň,
  v prvom rade ďakujeme za super recenzie. Neskúsite sa pozrieť aj na kávu Powerlogy. celkom by ma zaujímala tá recenzia, keďže sa nejedná o najlacnejšiu kávu a deklaruje veľa pozitívnych vecí o sebe.
  Ďakujem

  1. Dobrý deň prajem. Ak sa od mojej poslednej vedomosti nič nezmenilo, kávu im praží bežná slovenská pražiareň. V tej pražiarni daná káva žiadne zázračné vlastnosti nemá, ale cestou do sídla Powerlogy ich nejako čarovne naberá. Powerlogy šikovne ukazuje silu marketingu a vtipné sú aj ďalšie informácie na ich webe, že „vhodná pre vegánov“ – pričom keďže káva je ovocie, tak neviem ktorá okrem cibetkovej by nebola vhodná pre vegánov. V minulom roku (2022) som si od nich kúpil dve kávy a neoslnili ma 🙁 A určite ju otestujeme a obodujeme, pod tabuľkou máme napísaný zoznam pripravovaných recenzií a sú tam 😉

   1. Teším sa na každú ďalšiu recenziu a práve preto ma zaujal ten ich marketing v porovnaní s reálnym výsledkom testu. ďakujem pekne za odpoveď 🙂

 3. Super nápad s týmito recenziami, vždy si rád ich rád prečítam. Po prečítaní recenzie o káve štrbské presso. Som si hned vybavil tú chuť. 😅. Zaujímal by ma názor na coffeeveronia.

 4. Dobry den. Nie som ziaden kávový expert len klasicky konzument. Tak asi ako väčšina ľudí máme doma svojich favoritov. No čo sme postrehli, že takmer každá káva, ktorú sme pili doma a potom skúsili napríklad u známych, mali odlišnú chuť a arómu. Bezpochyby je to komplex viacerých faktorov, ktoré vplývajú na chut a arómy kávy. A určite velku rolu zohráva kávovar😉. Celkom rada by som si pozrela Vaš názor napríklad na kavu Rioba alebo Caffe Fiuca Popradská.

 5. Zdravim, urcite budete pokracovat v ochutnavani a recenzovani. Zaujimal by ma Vas nazor aj na kavy Barzzuz. Maju vlastnu prazicku a je mozne si vybrat vlastne prazenie. Odporucam najslabsie alebo stredne.

 6. Uvedomujem si, že sa jedná o nie veľmi známu pražiareň, no už roky sa mi páčila ich transparentnosť na webe, cenovo zvykli mať kávy pomerne dostupné a poznám viaceri ľudí ktorí pravidelne od nich brali kávu (sem tam i ja s manželkou). Otázka ale je, ako by dopadla malá česká pražiareň v takomto teste kvality by blogokave. Reč je o coffeespot.cz, nakoľko nie sú vôbec známi, iní adepti, ktorých kávu ľudia vo veľkom pijú môžu byť lepšími adeptami, no raz, keď už nebudete vedieť od koho kavu ocuppovať (čo sa iste nestane 😃). Môžete si na coffeespot.cz spomenúť.
  Zatiaľ sa teším z každej recenzie a viackrát ma už zachránila (raz som omylom padol naletel na marketing zlatehozrnka, inokedy ma experimentálne zaujímalo či naj. „Lidl káva“ dokáže chutiť dobre. Ďakujem za záchranu, ani to už nekúpim, som rád, že ste to urobili za mňa 🤣.

 7. Dobrá práca! Teším sa na ďalšie recenzie. Aj keď také okolie Trenčína by mohlo mať samostatnú kategóriu 😀 Vďaka jednej z miestnych pražiarní som kávu začal piť a vďaka druhej, mojej najobľúbenejšej, si už kávu skoro nikde inde dať nemôžem a musím si nosiť so sebou kávu aj kávovar 😀

 8. Dobrý deň. Rád čítam vaše recenzie a znalosti o káve. Je to výborné čítanie.
  Zaujímal by ma váš názor na kávu od firmy Milenialcafe.
  Ďakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close