Recenzie káv

Po kliknutí na názov kávy budete presmerovaní na konkrétnu recenziu.

PražiareňKávaPočet bodov
LOT RoasteryBani Al Nahimie Yemen45,5
CoffiaCosta Rica Las Lajas Milenio45
Diamond’s RoasteryCosta Rica Finca Alto Canet44,5
Melody RoasteryEtiópia Guji Tabe Burka 42
Be:CaféPeru Finca la Requia natural gesha41,5
CoffeeinJáva Argopuro anaerobic41,5
Ready AfterEl Salvador Finca Las Mañanitas40
CoffeeinJáva Argopuro black honey40
The Barn (Nemecko)Ethiopia Dambi Uddo39,5
Barista Coffee RoastersColombia Armenia Quindio38,5
INCUPLEKenya Wahundura Murang’a37,5
KávoholikKolumbia Jairo Arcila36,5
Popradská kávaEthiopia Guji Kercha31,5
TchiboParaíso Pink Bourbon31,5
EbenicaEtiópia Dimtu Tero30
Popradská kávaBrazil Santa Luzia28,5
Tesco FinestSumatra27,5
Štrbské PressoColombia Supremo 17/18 Huila24,5
Spirit CoffeeEtiópia24,5
Tesco FinestBrazil23,5
PowerlogyOrganic Coffee Single Farm23
Milenial CaféColombia22
Zlaté ZrnkoEmília19,5
LavazzaQualita ORO19
Milenial CaféIndia18,5
Trieste100% arabika17,5
Spirit CoffeeGuatemala17
EbenicaIntensivo16,5
Zlaté ZrnkoRómeo16,5
TchiboBarista Caffé Crema15
LucafféMr. Exclusive15
Spirit CoffeeSpirit Blend15
Štrbské PressoUnique Silver14,5
LidlBellarom14,5
Costa CoffeeSignature Blend, intenzita 813
LucafféClassic11,5
MarlenkaCafé Crema10
Markíza Moda ItalianaKáva pre ženy10
Popradská kávaCrema Espresso10
StarbucksBlonde Roast10
LavazzaCrema e Aroma10
TchiboBarista Espresso8,5
Triesteblend BAR7,5
Popradská kávaExtra špeciál7
StarbucksDark Roast4

Pripravované recenzie:

Sucaroastery, Julius Meinl, Rossini.

25 Comments

  1. Myslím, že by bolo veľmi prínosné, keby tabuľka obsahuje aj všetky čiastkové hodnotenia jednotlivých atribútov, nie len výsledné skóre. Ideálne, keby sa podľa každého stĺpca dá aj filtrovať a zoradovať, čo nadobudne význam obzvlášť, keď sa množstvo recenzií v tabuľke rozrastie.

  2. Dobrý deň,
    v prvom rade ďakujeme za super recenzie. Neskúsite sa pozrieť aj na kávu Powerlogy. celkom by ma zaujímala tá recenzia, keďže sa nejedná o najlacnejšiu kávu a deklaruje veľa pozitívnych vecí o sebe.
    Ďakujem

    1. Dobrý deň prajem. Ak sa od mojej poslednej vedomosti nič nezmenilo, kávu im praží bežná slovenská pražiareň. V tej pražiarni daná káva žiadne zázračné vlastnosti nemá, ale cestou do sídla Powerlogy ich nejako čarovne naberá. Powerlogy šikovne ukazuje silu marketingu a vtipné sú aj ďalšie informácie na ich webe, že „vhodná pre vegánov“ – pričom keďže káva je ovocie, tak neviem ktorá okrem cibetkovej by nebola vhodná pre vegánov. V minulom roku (2022) som si od nich kúpil dve kávy a neoslnili ma 🙁 A určite ju otestujeme a obodujeme, pod tabuľkou máme napísaný zoznam pripravovaných recenzií a sú tam 😉

      1. Teším sa na každú ďalšiu recenziu a práve preto ma zaujal ten ich marketing v porovnaní s reálnym výsledkom testu. ďakujem pekne za odpoveď 🙂

  3. Super nápad s týmito recenziami, vždy si rád ich rád prečítam. Po prečítaní recenzie o káve štrbské presso. Som si hned vybavil tú chuť. 😅. Zaujímal by ma názor na coffeeveronia.

  4. Dobry den. Nie som ziaden kávový expert len klasicky konzument. Tak asi ako väčšina ľudí máme doma svojich favoritov. No čo sme postrehli, že takmer každá káva, ktorú sme pili doma a potom skúsili napríklad u známych, mali odlišnú chuť a arómu. Bezpochyby je to komplex viacerých faktorov, ktoré vplývajú na chut a arómy kávy. A určite velku rolu zohráva kávovar😉. Celkom rada by som si pozrela Vaš názor napríklad na kavu Rioba alebo Caffe Fiuca Popradská.

  5. Zdravim, urcite budete pokracovat v ochutnavani a recenzovani. Zaujimal by ma Vas nazor aj na kavy Barzzuz. Maju vlastnu prazicku a je mozne si vybrat vlastne prazenie. Odporucam najslabsie alebo stredne.

  6. Uvedomujem si, že sa jedná o nie veľmi známu pražiareň, no už roky sa mi páčila ich transparentnosť na webe, cenovo zvykli mať kávy pomerne dostupné a poznám viaceri ľudí ktorí pravidelne od nich brali kávu (sem tam i ja s manželkou). Otázka ale je, ako by dopadla malá česká pražiareň v takomto teste kvality by blogokave. Reč je o coffeespot.cz, nakoľko nie sú vôbec známi, iní adepti, ktorých kávu ľudia vo veľkom pijú môžu byť lepšími adeptami, no raz, keď už nebudete vedieť od koho kavu ocuppovať (čo sa iste nestane 😃). Môžete si na coffeespot.cz spomenúť.
    Zatiaľ sa teším z každej recenzie a viackrát ma už zachránila (raz som omylom padol naletel na marketing zlatehozrnka, inokedy ma experimentálne zaujímalo či naj. „Lidl káva“ dokáže chutiť dobre. Ďakujem za záchranu, ani to už nekúpim, som rád, že ste to urobili za mňa 🤣.

  7. Dobrá práca! Teším sa na ďalšie recenzie. Aj keď také okolie Trenčína by mohlo mať samostatnú kategóriu 😀 Vďaka jednej z miestnych pražiarní som kávu začal piť a vďaka druhej, mojej najobľúbenejšej, si už kávu skoro nikde inde dať nemôžem a musím si nosiť so sebou kávu aj kávovar 😀

  8. Dobrý deň. Rád čítam vaše recenzie a znalosti o káve. Je to výborné čítanie.
    Zaujímal by ma váš názor na kávu od firmy Milenialcafe.
    Ďakujem

  9. Dobry den, skvela praca, dakujeme za kavovu osvetu. Zaujimali by ma este recenzie na Barzzuz a Casa Del Caffé. Dakujem.

  10. Vďaka za recenzie, mám zopár zaujímavých tipov – El Colibrí od dobrakava.eu z ich vlastnej, údajne prvej slovenskej plantáže a niečo od rodinnej pražiarne Sucaroastery so skvelým pomerom cena/kvalita.

  11. Dobrý deň, mám pre vás dva tipy na testy a to káva Caffé trieste – Bar a druhá je káva Stretto espresso. Prajem vám veľa úspechov v ďalšom testovaní ✊🍀

  12. Dobrý deň, vyskúšajte Café Reserva kávu, udajne 90:10 pomer arabiky a robusty, pracujem s ňou a zvažujem, ci ju chcem piť aj doma.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close