Kávové drinky s Vlčie sirupy

Recept: Dirty Chai Latte, v ktorom káva nezanikne

Od začiatku augusta 2023 sme pre vás spoločne s Vlčími sirupmi pripravovali rôzne kávové drinky. Ochutnali ste už Priehľadné škoricové latte, Pumpkin spice latte či Vianočný kávový punč. Posledným nápojom tohto roka bude Dirty Chai Latte, ktoré si vás získa svojou jednoduchosťou a neodolatelnou chuťou. Pripravili sme ho tak, aby v ňom chuť kávy nezanikla.

Na prípravu Dirty Chai Latte budete potrebovať kvalitnú kávu (my sme stavili na El Salvador z pražiarne Be:Café), Chai sirup od Vlčích sirupov a plnotučné mlieko. Príprava je jednoduchá a zvládne ju každý. Najskôr sa detailnejšie pozrime na jednotlivé zložky nápoja.

Chai sirup od Vlčích sirupov

Počas zimného obdobia ste spolu s nami mali možnosť vyskúšať  niekoľko korenistých sirupov od Vlčích, ale na Chai sirup sa môžete tešiť ešte viac: jeho zloženie je totiž naozaj zaujímavé. Sirup v sebe obsahuje macerát z cejlónskeho čierneho čaju a rooibosu, korenie garam masala a zmes korenín (škorica, klinčeky, zázvor, badián, kardamón). Jeho zloženie je 100% prírodné. Korenisté tóny sirupu dopĺňa chuť čaju a spolu vytvárajú vynikajúci základ pre ochutené latte či cappuccino. 

Chai sirup od Vlčie sirupy

El Salvador Finca el Cerro od Be:Café

Keďže ide o mliečny nápoj spojený so sladkým sirupom, hľadali sme kávu, ktorá sa s korenistými chuťami nebude biť. A presne takú sme našli v portfóliu Be:Café. Je ňou káva El Salvador Finca el Cerro

Ide o premytú kávu zo Salvádoru, konkrétne z regiónu Apanaca Illmatepec a farmy Finca el Cerro. Je to zmes odrôd Pacas a Sarchimor. Na stránke Be:Café nájdete aj bližšiu charakteristiku kávy a keď sa rozhodnete pre jej kúpu, môžete využiť aj zľavový kód BLOGOKAVE10.

Ešte pred tým, než sme sa pustili do prípravy drinku, sme El Salvador museli ochutnať. Už na základe chuťového profilu na obale sme očakávali sladkú kávu. A presne takú sme aj dostali. Plná, výrazná káva s poriadnou dávkou čokolády, trstinového cukru a sušených jabĺk. Presne takáto káva sa hodí aj do Dirty Chai Latte. 

Do drinku sme však nepoužili single shot espressa, ale double shot. Dôvodom je, že sme chceli nechať kávu v drinku skutočne vyniknúť. 

doubleshot z El Salvador Finca el Cerro od BeCafé

Recept na Dirty Chai Latte

Ingrediencie:

El Salvador Finca el Cerro od Be:Café 
Chai sirup od Vlčích sirupov 
Plnotučné mlieko

Postup prípravy:

  1. Z El Salvadoru od Be:Café pripravte do väčšej šálky double shot espressa.
  2. Do konvičky na mlieko nalejte 15 ml Chai sirupu od Vlčích sirupov a plnotučné mlieko.
  3. Mlieko spolu so sirupom napeňte na tryske kávovaru. Mlieko sa premieša so sirupom, ktorý tak celý jeho objem rovnomerne ochutí.
  4. Napenené mlieko nalejte do šálky s espressom. Za pokus o latte art dostávate bonusové body. 

Výsledný nápoj je jemne korenistý, sladký, no sirup neprebíja chuť samotnej kávy. Čokoládové tóny kávy skvelo dopĺňajú korenistý sirup a sladkosť mlieka.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close