Zdravie

Recept: Kávová maska pre hebkú pleť a zdravú pokožku

Káva nás dokáže poriadne naštartovať, jej výnimočná chuť a aróma dodá našim ránam nový rozmer, avšak okrem toho má aj mnoho ďalších blahodarných účinkov. Pred časom sme už písali o jej pozitívnom vplyve na pokožku, s čím úzko súvisí aj starostlivosť o pleť.

„Káva môže pomôcť v boji so zápalmi, ale pomáha aj so zlepšením prekrvenia a tým pádom vie rozjasniť pleť a postarať sa o hebkejšiu, hladkejšiu a napnutejšiu pokožku,“ povedala kalifornská dermatologička Ava Shambanová pre Prevention.

Káva sa používa napríklad aj na exfoliáciu pleti, teda na odstránenie nečistôt, mazu, prípadne nánosov. Stačí ju jemným spôsobom nanášať, prípadne vmasírovávať, vďaka čomu dokážete veľmi rýchlo prečistiť póry.

O ďalšie pozitívne dôsledky sa stará samotný kofeín, ktorý stimuluje prekrvenie, vďaka čomu bude pokožka napnutejšia. Okrem toho sa zbavíte problémov so zadržiavaním tekutín, ktoré sa prejavujú vo forme opuchov, prípadne kruhov pod očami.

Práve preto je kofeín častou zložkou rôznych produktov zameraných na starostlivosť o pleť, ktoré zväčša nie sú lacné.

Doktorka Shambanová uverejnila jednoduchý návod, vďaka ktorému si prípravok na prečistenie a vhodné vyživenie pleti môže pripraviť úplne každý.

Potrebovať budete tieto ingrediencie:

  • polovicu šálky stredne hrubo mletej kávy, podľa možnosti čerstvej
  • štvrtinu šálky kokosového oleja
  • štvrtinu šálky oleja s vitamínom E
  • dobrovoľný doplnok: tri až päť kvapiek oleja s CBD (canabidol)

Postup prípravy:

Všetky ingrediencie vložte do misky a dobre premiešajte. Následne ich vmasírujte do pokožky krúživými pohybmi vykonávanými počas troch minút.

Špeciálne tipy pre jednotlivé problémy:

Opuchy a kruhy pod očami: v tomto prípade treba kávu pred použitím dať do mrazničky. Chlad je vynikajúci na boj so zápalmi a veľmi dobre pôsobí aj na podráždenú pokožku.

Mastná pokožka náchylná na vznik akné: tu sa odporúča využitie medu, ktorý má v pôvodnom recepte nahradiť kokosový olej. Masku si v tomto prípade treba na tvári ponechať päť až desať minút.

Suchá pokožka: podľa doktorky Shambanovej treba staviť na organický raw cukor, ktorý pôsobí zvlhčujúco. V recepte netreba využiť polovicu šálky kávy, ale len štvrtinu a druhú štvrtinu má vytvoriť cukor. Ten má takisto exfoliačné účinky, takže je pre tento účel ako stvorený. Zvyšok postupu môže byť rovnaký, ale vhodná je aj alternatíva, v rámci ktorej sa pridá štvrtina šálky „tučného“ gréckeho jogurtu, prípadne mletého avokáda.

Telo: Starostlivosť nepotrebuje len pleť, ale aj pokožka celého tela. Podľa autorky receptu je spomínaný postup vhodný aplikovať celotelovo, ale odporúča ho hlavne na problémové ženské oblasti ako boky a stehná. Aj túto oblasť dokáže káva dočasne napnúť a odstrániť nepekne vyzerajúcu pokožku.

Nuž, dámy a možno aj páni, za skúšku nič nedáte, takže hor sa na to. A ak sa s nami prostredníctvom diskusného príspevku podelíte o novú skúsenosť, budeme len radi.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close