Zaujímavosti o káve

Sadistické reklamy na kávu: Wilkins a Wontkins (VIDEO)

V roku 1957 bol bábkoherec Jim Henson, ktorý je známy hlavne ako tvorca postavičiek The Muppets, požiadaný o vytvorenie reklamy pre washingtonského výrobcu kávy zvaného Wilkins Coffee. Vznikli z toho sadistické reklamy na kávu známe ako „Wilkins a Wontkins“.

Američan Jim Henson sa svojim životným dielom výrazne preslávil. V kategórii režisér bol nominovaný dokonca na Oscara a ako producent získal cenu Emmy. Ponuke Wilkins Coffee prikývol a naplno sa realizoval.

Maximálne 10-sekundové spoty

Zadanie reklamy hovorilo o tom, že jednotlivé spoty sa musia pomestiť do desiatich sekúnd. V ich úvode sa spravidla odohral príbeh so smrteľným koncom, po ktorom nasledoval krátky záber na balenie instantnej kávy Wilkins Coffee.

Henson v rokoch 1957 až 1961 natočil celkovo 179 takýchto reklám a aj keď sú mnohé na hrane brutality, na viacerých sa dá veľmi dobre zabaviť. Treba však povedať, že v dnešnej dobe by už podobný prístup k reklame rozhodne nebol tolerovaný.

Postavičky Wilkins a Wontkins

Ešte predtým, ako si videá pustíte, vám predstavíme hlavných hrdinov. Milovníka kávy menom Wilkins a nevrlého, respektíve podráždeného Wontkinsa, ktorý proklamovanú kávu nemal rád. Napokon si to bohužiaľ vždy „odniesol“.

Autor spotov nemal problém s tým, aby bol Wontkins odpálený kanónom, zastrelený, aby na neho spadol strom, veža, jednoducho aby sa mu stalo obrovské množstvo brutálností. Posúďte sami.

Zostrih reklamných spotov:

Dlhšie verzie reklám:

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close