Zaujímavosti o káve

Šálka na kávu s uškom na opačnej strane? O čo Ubisoftu ide?

Videli ste už šálku na kávu s uškom na opačnej strane? Práve takúto vecičku vyrobila spoločnosť Ubisoft China v spolupráci s ďalšou čínskou spoločnosťou Sheepedia.

Pitie z takejto šálky by nebolo ideálne a ľudia z Ubisoftu to uhrali veľmi zaujímavo. Verejne sa ospravedlnili za dodanie pokazených šálok a v stanovisku zdôraznili, že ich sťahujú z predaja. Vraj išlo o výrobný „bug“.

Napokon tu však podľa všetkého ide o niečo celkom iné. Je to krásny marketingový príklad prilákania pozornosti na značku, k čomu napomohla takáto akože zbabraná šálka.

„Je pravdepodobné, že je to len virálna marketingová kampaň a nie skutočná chyba,“ napísal na Twittri analytik z oblasti videohier, kde spoločnosť Ubisoft pôsobí, Daniel Ahmad.

Nuž a zdá sa, že Ubisoftu to vyšlo. Ospravedlnenie za chybu a stiahnutie šálky z predaja vyvolalo na čínskych sociálnych sieťach obrovský boom, pričom o takúto šálku prejavilo záujem veľké množstvo fanúšikov.

Ak by Ubisoft vyrobil celkom obyčajnú šálku, nikoho by to nezaujímalo a ani my by sme tu tento článok nemali. Ale takto sa zdá, že to bola trefa do čierneho, ktorá si vyslúžila celosvetový mediálny ohlas.

šálka na kávu bez uška
Tak čo, chceli by ste takúto šálku? 🙂
Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close