Nezaradené

Šálky a poháre na kávu od De’Longhi: Skvelá kompatibilita, termoizolácia i senzorické vlastnosti

Spoločnosť De’Longhi je známa hlavne ponukou kávovarov do domácnosti, ale v ich repertoári toho nájdete omnoho viac. Napríklad aj šálky a poháre špeciálne prispôsobené pre jednotlivé kávové a nekávové nápoje. Spolu s novým kávovarom sa v De’Longhi môžete vybaviť aj kompletnou výbavou potrebnou pre dokonalé vychutnávanie vašej šálky kávy. Prezradíme vám viac.

šálky a poháre DeLonghi

Päť druhov pohárov a šálok De’Longhi

V labe Blogu o káve sme vyskúšali štyri druhy sklenených pohárov a jednu porcelánovú šálku na kávu. Nájdete medzi nimi dva modely určené pre espresso – porcelánovú šálku na espresso s objemom 70 ml a sklenené poháre na espresso s objemom 90 ml a dvojitou termoizolačnou stenou. 

Dvojstenné sklenené poháre na cappuccino majú objem 270 mililitrov a o niečo väčšie, no tvarom podobné, poháre sú určené pre latte macchiato. Tie majú objem 330 mililitrov a rovnako disponujú dvojitou sklenenou stenou, ktorá zabezpečuje lepšiu tepelnú izoláciu. Najväčšie poháre, ktoré sme vyskúšali, sú 400-mililitrové termoizolačné poháre.

šálka a poháre DeLonghi na stole

Vhodné do umývačky riadu i mikrovlnky

Všetky poháre a šálky, ktoré sme od De’Longhi vyskúšali, sú vhodné do umývačky riadu i mikrovlnnej rúry. Sú vyrobené z kvalitného skla a porcelánu, vďaka čomu tieto podmienky poľahky zvládnu. 

Sklenené poháre sú navrhnuté tak, aby disponovali lepšími termoizolačnými vlastnosťami. Dvojitá stena udrží teplotu nápoja oveľa dlhšie ako klasické sklo či porcelán a aj pri vysokej teplote vás pohár nepopáli. Lepšia izolácia platí v prípade horúcich, ale rovnako aj ľadových nápojov. 

poháre a šálka DeLonghi

Páči sa vám dizajn a vlastnosti pohárov a šálok od De’Longhi? Poďte si s nami pripraviť kávu a ochutnať ju z jednotlivých šálok.

1. Porcelánové espresso šálky (objem 70 ml)

Porcelánové espresso šálky sú vyrobené z elegantného bieleho porcelánu. Ich dizajn je čistý s nenápadným logom De’Longhi na prednej strane. V prípade porcelánových šálok sú samozrejmosťou podšálky, ktoré taktiež nájdete v balení. Šálky sú dizajnované do tvaru vajíčka, vďaka čomu zlepšujú senzorické vnímanie chutí, ale aj arómy kávy. Ich objem je 70 mililitrov, preto sú vhodné pre espresso, dvojité espresso alebo espresso macchiato.

espresso v šálke DeLonghi

2. Sklenené espresso poháre (objem 90 ml)

Sklenená verzia espresso pohárov od De’Longhi má objem 90 mililitrov. Vďaka dvojitej stene ponúknu o niečo lepšie termoizolačné vlastnosti a príjemný pocit pri pití espressa.

espresso v pohári DeLonghi

3. Sklenené poháre na cappuccino (objem 270 ml)

Tieto poháre sa ideálne hodia na prípravu cappuccina v automatickom, ale aj pákovom kávovare. Je len na vás, či zvolíte formu cappuccina s bohatou penou a bez latte artu alebo si do nich pripravíte moderné cappuccino so srdiečkom či tulipánom na vrchu. Možné je oboje.

cappuccino v pohári DeLonghi

4. Sklenené poháre na latte macchiato (objem 330 ml)

O niečo vyššie a objemnejšie sú sklenené poháre určené pre prípravu latte macchiato. Pre mnohých z vás obľúbený mliečny nápoj si tak vychutnáte z krásneho vysokého pohára s dvojitou sklenenou stenou.

latte macchiato v pohári DeLonghi

5. Sklenené termoizolačné poháre (objem 400 ml)

Posledné testované poháre sú objemom najväčšie a zároveň tvarovo odlišné od tých ostatných. Až 400-mililitrové termoizolačné poháre sa skvelo hodia na prípravu ľadových nápojov ako cold brew či ľadové americano, ale vhodné sú aj na prípravu horúcich nápojov či filtrovanej kávy. Vďaka hranatému tvaru sa už na prvý pohľad líšia od ostatných testovaných pohárov. Ktorý tvar sa vám páči viac?

cold brew v pohári DeLonghi

Eshop delonghi.com

Suma sumárum, šálky a poháre De’Longhi sú vyrobené z kvalitných materiálov a z pitia kávy vďaka nim budete mať o niečo príjemnejší pocit. Kávu alebo kávový nápoj si jednoducho viac vychutnáte a užijete.

Zakúpiť si ich viete prostredníctvom eshopu https://www.delonghi.com/sk-sk, kde samozrejme nájdete aj všetky aktuálne modely kávovarov De’Longhi. Určite to nebude márna kúpa, pretože tvar šálok a pohárov, ako aj materiál, z ktorého sú vyrobené, má vplyv na celkový pôžitok z pitia kávy a kávových nápojov.

cappuccino a latte macchiato v pohári DeLonghi

Na záver vám ešte prezradíme, že v júni budeme testovať horúcu novinku z dielne De’Longhi, kávovar Rivelia s vymeniteľnými zásobníkmi na zrnkovú kávu.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close