Zaujímavosti o káve

Šampión MMA predstavil vlastnú extra silnú kávu (VIDEO)

Americký bojovník chorvátskeho pôvodu Stipe Miočić, ktorý sa preslávil v zmiešaných bojových umeniach (MMA), prišiel na trh s vlastnou kávou. Ako sa ukazuje, kvalitnú pomoc kávy pri fyzickej príprave si uvedomuje čoraz širšie spektrum športovcov: my sme o jej výhodách písali napríklad v článku o káve s proteínom.

Miočić, ktorý aktuálne pôsobí v šampionáte UFC, kde je už dvojnásobným šampiónom, predstavil kávu označenú ako Stipe Miocic Extra Strenght Coffee, ktorá má konzumentovi pri príprave z 8 uncí (necelých 23 gramov kávy) ponúknuť až 333 miligramov kofeínu, pričom šálka bežnej kávy obsahuje len 80 až 100 miligramov.

Kávu vyrába americká spoločnosť Fire Dept. Coffee sídliaca v Rockforde, Illinois. Táto firma sa navyše zaviazala, že desať percent zisku venuje na podporu chorých a zranených požiarnikov, ako aj ľudí, ktorých zamestnaním je poskytovať prvú pomoc.

Kávové zrná pochádzajú z rôznych krajín z celého sveta, ale podmienkou je to, že musia byť vypestované na ekologických farmách uplatňujúcich princípy fair trade. Nižšie prikladáme vtipnú reklamu, ktorá sa objavila na YouTube.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close