Nezaradené

Škandál, lebo politik dostal kávu v jednorazovom pohári. Riešilo by sa to aj u nás?

Britské internetové stránky boli v posledných dňoch plné netradičnej správy týkajúcej sa premiéra Borisa Johnsona. Tentoraz nešlo o realizovanie Brexitu, mierne však „zahaproval“ v inej záležitosti. Teda možno ani nie tak on, ako jeho ochrankári a spoločníci.

Na videu z dielne Channel 4 vidieť, ako do rúk od člena svojho tímu dostal kávu v jednorazovom plastovom pohári. V modernom svete a hlavne na takejto dôležitej pozícii je podobný počin už neprípustný, čo si okamžite všimla kolegyňa kráčajúca po jeho ľavej ruke a pohár mu vzala. Sám sa tomu začudoval a rozhodil rukami.

Video následne zachytáva aj jej slová „Žiadne jednorazové poháre“, ktoré šepotom adresovala pôvodcovi nezvyčajného problému. Nuž a veru, v súčasnej dobe, keď sa ekológia aj vďaka nedávnym prejavom aktivistky Grety Thunbergovej dostáva čoraz viac do povedomia, je to aj na pôde Veľkej Británie mimoriadne citlivá otázka.

Nám ostáva veriť, že podobne budú postupovať aj naši politici i členovia ich tímov a dokážu tak ešte viac motivovať verejnosť, ktorej v tejto otázke doposiaľ chýba dostatočné povedomie. Nepiť kávu z jednorazových plastových pohárov by už mala byť samozrejmosť – a nielen kávu, ale aj pivo, prípadne víno na blížiacich sa vianočných trhoch.

Je načase viac presadzovať biodegradovateľné poháre, respektíve poháre, ktoré sa dajú opakovane využívať a človek ich vie nosiť doslova ako príručnú batožinu.

Dodajme, že Boris Johnson na všetko zareagoval pomerne vtipne. Večer po „incidente“ uverejnil tweet so slovami „napokon som svoju kávu predsa len dostal“. Nuž a aj túto príležitosť využil na propagáciu svojho politického programu. Na šálke totiž stojí GET BREXIT DONE.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Back to top button
Close
Close