Zaujímavosti o káve

Škótska pražiareň dáva fanúšikom možnosť poskladať si vlastnú kávovú zmes

Komerčná škótska pražiareň kávy prišla so zaujímavou novinkou; bežným zákazníkom dáva možnosť poskladať si svoj vlastný „blend“, teda vybrať si jednotlivé zložky kávy tak, aby dosiahli najlepší a presne na mieru šitý výsledok.

Spoločnosť Blendly sa doposiaľ orientovala len na veľkých odberateľov, ktorým namiešala kávu podľa ich predstáv, ibaže súčasné karanténne obdobie ju motivovalo k zmene. Bolo by škoda nevyužiť voľné kapacity a na takúto možnosť sa po novom môžu tešiť už aj jednotliví zákazníci.

„Mnohí z nás sú kreatívni napríklad v kuchyni a potešia sa rôznym jedlom či nápojmi,“ píše Scotsman. „Teraz budú môcť fanúšikovia kávy využiť takúto službu a vnoriť sa do sveta tvorby kávových zmesí.“

Ako to funguje?

Fanúšikovia kávy najskôr potrebujú navštíviť internetovú stránku blendly.co.uk, kde si môžu vytvoriť vlastný blend, prípadne si vybrať niektorý z už hotových: „Vytvorené zmesi sa dajú zdieľať elektronicky prostredníctvom QR kódov, prípadne prostredníctvom linkov.“

Ak chce mať niekto právo vytvoriť si vlastnú zmes, musí sa zaregistrovať do programu Barista Home, ktorý je k dispozícii od 4,99 libier mesačne. Komerčné programy pre veľkoodberateľov sú k dispozícii v cene od 12,99 libier.

Blendly chce naplniť nové požiadavky zákazníka

Kávičkári sú čoraz náročnejší a jedinečný prístup ich vie potešiť. Práve na tomto chce spomínaná spoločnosť stavať. „Ľudia vždy hľadajú produkty, s ktorými by sa vedeli stotožniť, ktoré by odzrkadľovali ich charakter a osobnosť, ale hľadajú aj črty unikátne práve pre nich,“ píšu autori projektu.

„Kávový trh v priebehu posledných dvadsiatich rokov výrazne vyrástol a zmesi sa neprestajne vyvíjajú, aby dokázali naplniť potreby meniacich sa chuťových preferencií. Toto sú len niektoré z mnohých príčin, prečo čoraz viac a viac ľudí opúšťa svoje tradičné kávové značky a prechádza k Blendly,“ dodávajú.

Doplňme, že vytvárať si vlastnú kávu je možné na tomto linku. Zdroj uvádza, že služba je k dispozícii na „domácom“ trhu, takže len v Škótsku a možno aj vo Veľkej Británii. Či by boli kávu ochotní exportovať aj na Slovensko, to veru netušíme.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close