Zdravie

Sladidlo bez kalórií: Flavor Drops

Ak by sme sa spoľahli na výsledky prieskumov, tak čistú kávu si vychutnáva len zlomok milovníkov tohto nápoja. Rôzne zdroje uvádzajú podiel od 10 do 35 percent, pričom zvyšok si ju dochucuje najčastejšie cukrom alebo mliekom, ale veľmi bežná je napríklad aj šľahačka. My vám teraz predstavíme sladidlo bez kalórií.

Ak patríte do spomínanej kategórie „ochucovačov“, zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko kalórií tak do svojho jedálnička zbytočne pridávate? Existujú pritom aj iné alternatívy, ktoré sú úplne bez kalórií, tuku, sacharidu a cukrov. A chutia výborne…

Kalorická kalkulačka

Čistá káva je takmer bez kalórií. Dostupné informácie hovoria o tom, že dvesto gramov práve uvarenej čiernej kávy má len 2 kcal, ktoré pochádzajú z rastlinných bielkovín a malé množstvo z nich je aj z mononenasýtených rastlinných tukov.

Jednou lyžičkou, prípadne jednou kockou cukru (4 gramy), však do kávy pridáte až 16 kcal (67 kJ) a jednou lyžičkou smotany dokonca 52 kcal, takže ak postupujete takto, vôbec nerobíte dobre. A to sú ľudia, ktorí si lyžičiek cukru doprajú aj viac; asi nemusíme prepočítavať, čo to potom spraví.

Vplyv cukru na zdravie

Je zrejmé, že cukor je pre telo potrebný a pre svoje fungovanie si ho vyžaduje aj mozog, avšak nepotrebujeme ho vo veľkej miere. Vďaka jeho chuti máme tendenciu prijímať ho, avšak nerobíme dobre.

„Nadmerný a pravidelný príjem cukru vedie k vzniku obezity, narušuje zubnú sklovinu a urýchľuje proces starnutia,“ píše stránka kaloricketabulky.sk. „Pri telesnej námahe stúpa spotreba cukru v tele. Všetky nespotrebované cukry sa premenia na tuky a ukladajú sa v tele.“

Ako ho nahradiť?

Za najznámejšie zdravé náhrady cukru sa považujú javorový a agávový sirup, melasa či med, avšak všetky obsahujú značné množstvo fruktózy. Lepšou alternatívou je preto napríklad stévia.

My vám však odporúčame tzv. Flavor Drops, ktoré máme vyskúšané aj na vlastnej koži. Na cukor sme pri nich absolútne zabudli a vôbec sme sa nestretli s tým, čo sa hovorí: že umelé sladidlá vyvolávajú dodatočnú chuť na sladké.

Sladidlo bez kalórií, Flavor Drops

„Flavor Drops sú vysoko koncentrované ochutené kvapky v rôznych príchutiach,“ informuje GymBeam. „Ich chuť vás naozaj milo prekvapí a všetky sú bez kalórií, tuku, sacharidov a cukru! Vylepšíte nimi chuť akéhokoľvek jedla, potraviny, ale aj nápojov a výživových doplnkov. Dokonca sú vhodné aj na varenie a pečenie. Jednoducho, výborná alternatíva k sladeným potravinám a nápojom pre tých, ktorí sledujú svoj príjem kalórií.“

Na záver ešte upozorníme, že pri dávkovaní si dajte veľký pozor: do kávy úplne postačia dve kvapky! Flavor Drops nájdete na eshope GymBeamu, pričom toto sladidlo bez kalórií je aktuálne dostupné v príchutiach banán, čokoláda, jahoda, kokos, lieskový orech a vanilka.

Skúste, neobanujete 😉

Umelé sladidlo do kávy: Flavor Drops
Flavor Drops – výborné ochucovadlo nájdete na eshope GymBeam.
Značky
Zobraz viac

Podobné články

Jeden komentár

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close