Kávový bloger

Šmejd na kávovom trhu? Káva z budúcnosti vyvoláva úsmev

Pofidérne vyzerajúci chlapík menom Kevin Future ponúkajúci online vzdelanie a nehnuteľnosti v Dubaji sa rozhodol primiešať do kávového biznisu. Vyznieva zvláštne a rozpačito. Vyvoláva úsmevy. Podobne ako jeho vyumelkované fotky s nápismi Gucci. Dámy a páni, toto je káva z budúcnosti.

Poďme k veci. Keď som uvidel ponuku Future Coffee, teda kávy z budúcnosti, zbystril som pozornosť. Páni gurmáni tvrdia, že „vyvinuli stopercentne prírodnú kávu“. Ale čo sme to potom pili doteraz? Chémiu z laboratórií?

Káva z budúcnosti a „roky výskumu“

Podobne vyznievajú aj mnohé ďalšie Kevinove tvrdenia, prípadne tvrdenia nájdené na jeho webe. Napríklad to, že 82% ľudí, ktorí jeho kávu otestovali, sa po 3 až 6 týždňoch začalo cítiť šťastnejšie a ich produktivita sa zlepšila o 33 percent. Abstraktné, nemerateľné, nedokázateľné.

Najväčšou perličkou je však video, v ktorom Kevin v klobúku Gucci prezentuje svoj jedinečný vynález. „Po rokoch výskumu sa mi podarilo objaviť efektívne riešenie na účinné dopĺňanie energie a šťastia počas každého dňa,“ vraví autor inovatívneho kávového produktu.

Progresívna India a prísny proces praženia

Vraj v sebe chcel cítiť niečo povzbudzujúce, akési „sebavedomie a šťastie, vďaka ktorému sa dokáže vnútorne roztápať“. Keď mu potom analýza trhu ponúkla ako odpoveď kávu, pokračoval v intenzívnom výskume a vydal sa na misiu spojenú s degustovaním stoviek káv. Chvályhodné, že to pri realitnom biznise a motaní sa v butikoch Gucci stihol.

To najlepšie však ešte len príde. Ako sám tvrdí, blahodarné zrná našiel „v lokalitách Karibiku, Brazílie a progresívnej Indie“. Následne s nimi robí niečo čarovné. Sám to opísal ako „prísny proces praženia v našej špeciálne prispôsobenej pražičke“, počas ktorého vraj „zrná naberajú na účinnosti“. Kúzelník.

Kevin Future: Nepozerajte na cenu

Uznajte, čo lepšie mohlo slovenský kávový trh postretnúť ako prísny pražiar z Dubaja so špeciálne prispôsobenou pražičkou? „No name“ arabiku a robustu z Karibiku a Indie zmieša v pomere 70:30 a predáva ju za 34,99€. Áno, zmes z polovice sveta bez akejkoľvek vystopovateľnosti, ktorá má tak tretinovú hodnotu. Maximálne.

A že je to veľa peňazí? Aj na to má prísny pražiar vysvetlenie. „Ak v živote objavíte niečo, čo vás dokáže posúvať ďalej, nepozerajte na cenu,“ zdôraznil Kevin.

Káva z budúcnosti pripomína praktiky šmejdov

Čo po tomto všetkom dodať na záver? Je smutné, že takéto zavádzanie a ponúkanie kávy s čarovnými vlastnosťami pôsobiace ako teleshopping z Rumunska, je vôbec dovolené. Najvhodnejšie slovo, ktoré by vedelo opísať túto prísnu kávovú dokonalosť, je bohužiaľ „šmejd“.

Na slovenskom trhu pritom máme mnoho pražiarní kávy, ktoré to robia omnoho lepšie a ktorých kávu dostanete za zlomok peňazí.

Sorry Kevin.

Ďalšie videá tohto autora pre zachovanie duševného zdravia neodporúčame sledovať.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

4 Comments

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close