Zaujímavosti o káve

Sociálne siete rozdeľujú, káva spája

Aj vy ste si všimli, ako sme sa v poslednej dobe rozdelili a odcudzili? Sociálne siete sú plné nenávistných komentárov, zlosti, nadávok. Jedna strana je presvedčená o tom, druhá zasa o inom a vďaka tomu, čo obom skupinám algoritmy dávkujú a podsúvajú, sa každý ešte viac utvrdzuje vo svojej pravde. Alebo praude.

Tiež sa vám stáva, že už doslova nemôžete veriť tomu, čo ten alebo onen píše? Ako môže byť taký hlúpy? Ako môže byť taká „ovca“? Ako môže nevidieť veci tak, ako ich vidíte vy? Politická situácia, nosenie rúšok, organizácia hromadných podujatí, čokoľvek… názory na toto všetko začínajú byť totálne, ale totálne rozdielne.

Tento deň, teda 1. október 2020, je tiež taký, všelijaký. Na jednej strane začínajú platiť nové opatrenia a núdzový stav, veď 797 nových prípadov ochorenia za jeden deň je už skutočne alarmujúcich. No a na druhej strane tu máme Medzinárodný deň kávy, na ktorý sme sa všetci tak dlho tešili a ktorý má byť oslavou tohto famózneho nápoja, ale aj oslavou pokoja, pohody a schopnosti vychutnávať si daný okamih, v ktorom práve žijeme.

Nemohlo by to byť tak, že práve v tento deň konečne zahodíme všetok ten svár, prestaneme sa donekonečna škriepiť, hádať sa a častovať sa vulgarizmami? Čo ak by sme sa pokúsili pochopiť, prečo má každý svoj vlastný pohľad na svet, na súčasnú realitu a pokojne by sme si to vydiskutovali pri šálke dobrej kávy?

Z toho, čo sa v poslednej dobe deje, som smutný. Z toho osočovania, invektív a poltenia spoločnosti. Neviem, či máte podobný pocit a či to vnímate rovnako, ale ja začínam byť presvedčený o tom, že digitálnemu svetu sa darí poštvať nás proti sebe už pomaly v každej otázke. A takto to predsa nemôže byť, nemôžeme pokračovať v uberaní sa cestami, ktoré smerujú čoraz ďalej od seba.

Skúsme tento svet na chvíľu opustiť a vrátiť sa tam, kam patríme; do bežnej reality k svojim kamarátom a známym. Spočiňme pri šálke kvalitnej kávy, hľadajme spoločné témy, usmievajme sa, oddychujme, cíťme to teplo v dlaniach a užívajme si všetko dobré a pekné, čo tento svet ponúka. Vypnime Facebook, odložme mobil a buďme tu na chvíľu len jeden pre druhého. S rozvoniavajúcou horúcou šálkou.

Lebo sociálne siete rozdeľujú, káva spája.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close