Kávové drinky s Vlčie sirupy

Spicy Iced Latte: Drink, s ktorým môžeš frajerovať na Instagrame

Keď patríš medzi milovníkov kávy a sociálnych sietí, pravdepodobne na teba z každého rohu vybiehajú rôzne chutne vyzerajúce drinky. Káva a najmä kávové drinky sú veľkou súčasťou obsahu tvoreného lifestyle influencermi. Čo tak sa zahrať na influencera a pripraviť si vlastný instagram-friendly drink?  Mliečne ľadové nápoje sú jedným z najčastejších drinkov, ktoré influenceri zdieľajú na sociálnych médiách. My sme si pre teba pripravili ultimátny influencerský kávový nápoj nesúci názov Spicy Iced Latte. 

Náš tip: veľa tipov na ďalšie kávové nápoje nájdeš v rubrike Kávové drinky s Vlčie sirupy.

Príprava Spicy Iced Latte je jednoduchá a nezaberie veľa času. Na to, aby tvoj drink vyzeral chutne a lákavo, budeš potrebovať priehľadný (napríklad plastový) pohár a slamku. Takto drinkom vyvoláš dojem, že si si ho práve vyzdvihol v tvojej obľúbenej kaviarni. 

Spicy Iced Latte - kávový drink

Uganda z pražiarne kávy 25COFFEE

Základom drinku je tradične kvalitná káva. Keďže je drink sladký a korenistý, hľadali sme kávu, ktorá tieto tóny vyzdvihne a podporí. Presne to sme našli v Ugande Bugisu AA zo slovenskej pražiarne kávy 25COFFEE

Káva je spracovaná mokrou metódou, ktorá podčiarkla čistotu chutí. Uganda je zaujímavá predovšetkým svojimi čokoládovo-orieškovými tónmi a nízkou aciditou. Je to skvelá voľba nielen ako základ do mliečnych nápojov, ale taktiež ako supersladké espresso. 

Uganda od 25Coffee

Spicy sirup od Vlčích sirupov

Okrem kávy budeš potrebovať Spicy sirup od Vlčích sirupov, kondenzované mlieko, ľad a mlieko podľa vlastného výberu. 

Spicy sirup od Vlčích dodá Spicy Iced Latte zaujímavé korenisté tóny, ktoré drink oživia. S pridaním tohto ozaj skvelého sirupu sa z nudného ľadového latte razom stane nezabudnuteľný zážitok. 

Kondenzované mlieko zas nápoj osladí a ozvláštni. Spolu so Spicy sirupom vytvoria súhru chutí, ktoré ti pripomenú chladnejšie dni. Plnotučné mlieko jednotlivé tóny korenistosti a sladkosti prepojí a s Ugandou Bugisu vytvorí dokonalú harmóniu.

Spicy Sirup od Vlčie sirupy

Ako chutí instagramové latte?

Spicy Iced Latte si ťa získa svojou mliečnou štruktúrou a sladkosťou. Korenisté tóny dopĺňajú sladkosť a pridávajú drinku ďalší rozmer. Na záver prichádzajú čokoládovo-orieškové tóny kávy, ktoré vyzdvihnú ostatné chute. Po tomto drinku budeš chcieť ďalší a ďalší. Spicy Iced Latte je proste návykové!

Postup prípravy

Lyžičku kondenzovaného mlieka nalej na spodok pohára. Následne pridaj 15 ml Spicy sirupu. Ako ďalší pridaj ľad a dostatočné množstvo mlieka podľa veľkosti vášho pohára. Poslednou ingredienciou je double shot/doppio Ugandy od 25COFFEE. V drinku sa ti vytvorí niekoľko vrstiev, ktoré síce vyzerajú lákavo, avšak je veľmi dôležité ich dobre premiešať. 

Spicy Iced Latte v košickom Halmiho dvore

Zamiešať a vyraziť do ulíc

Na záver do nápoja vlož slamku a Spicy Iced Latte je na svete. Vezmi si ho so sebou a vyraz von. Drink nezabudni odfotiť a postnúť na sociálne siete, bez toho sa jednoducho vypiť nedá. Lajky by sa mali valiť prúdom!

Ingrediencie a príprava Spicy Iced Latte

1 ČL kondenzovaného mlieka
15 ml Spicy sirupu od Vlčích
doubleshot z Ugandy od 25COFFEE
mlieko
ľad

  1. Do pohára nalej kondenzované mlieko a Spicy sirup
  2. Pridaj ľad a mlieko podľa uváženia
  3. Na záver dvojité espresso z Ugandy od 25COFFEE
  4. Odfoť a postni na Instagram.
Spicy Iced Latte - hotový nápoj

Záver

Tak čo, máš hotové svoje Spicy Iced Latte? Šup s ním na prechádzku osláviť príchod teplejších dní. Nezabudni ho odfotiť a zdieľať na sociálnych sieťach, veď aká by to bola káva, keby ostala bez storyčka? Budeme radi, keď označíš aj náš účet @blogokave

Aby si si Spicy Iced Latte vedel o niečo lepšie predstaviť, pozri si video z jeho prípravy:

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close