Nezaradené

Starbucks testuje nový typ recyklovateľného pohára

Spoločnosť Starbucks, ktorá je výrobcom kávy a prevádzkuje najväčšiu sieť kaviarní na svete, sa snaží riešiť aj ekologickú otázku. Aktuálne prichádza s novým typom recyklovateľného a kompostovateľného pohára, vďaka ktorému by nemal vznikať žiadny odpad.

Vyrobený je z papiera a vyzerá podobne, ako doposiaľ využívaný, avšak jeho vnútro je potiahnuté kompostovateľnou a nie plastovou výplňou. To znamená, že bude môcť byť kompostovateľné v priemyselných kompostéroch.

Aj toto však má háčik: pohár musí po správnom odseparovaní doraziť do takého recyklačného zariadenia, ktoré realizuje aj úkon oddelenia papierového zvršku od kompostovateľného vnútra.

Len tak totiž bude možné správne ho recyklovať a kompostovať a práve kvôli tomu išla novinka do predaja len na niektorých miestach v New Yorku, San Franciscu, Seattli, Vancouveri a Londýne.

„Zákazníci nespozorujú oproti súčasnému poháru žiadny zrejmý rozdiel,“ uviedla spoločnosť Starbucks v aktuálnom stanovisku. Firma však na druhej strane priznala, že recyklovanie pohára je naďalej dosť komplikované.

Veľkou výhodou je napokon to, že takto sa nevyprodukuje žiadny plast. Do úvahy pritom treba vziať aj skutočnosť, že ak by sa klasické poháre s plastovým vnútrom nedopatrením dostali do recyklačných zariadení, mohli by ich poškodiť. Pri nových pohároch to nehrozí.

Starbucks však podľa CNN naďalej pracuje a hľadá nové a nové riešenia. Spolu s McDonald’s podporil súťaž NextGen Cup Challenge, hľadajúcu ideálny pohár budúcnosti, sumou 10 miliónov dolárov. Práve z nej vyšiel aj pohár, o ktorom je tento článok.

Všeobecne sa však ukazuje, že najideálnejšou alternatívou je mať vlastný pohár, ktorý by si zákazník nosil so sebou. V klasických kaviarňach, z ktorých si kávu neodnášame, je zasa vhodné usadiť sa a vypiť ju priamo zo šálky, prípadne staviť na jedlé poháre, ktoré už niekde takisto sú k dispozícii.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close