Zaujímavosti o káve

Telefón, ktorý vyrába kávu: Nie je to scifi…

Káva je natoľko populárny nápoj, že v súvislosti s ňou už bystré hlavy vymysleli ozaj všeličo. Ešte v roku 2017 prišiel na trh netradičný obal na mobilný telefón, ktorý dokázal vyrobiť malé espresso!

Len si to predstavte: doma si do telefónu vložíte kapsulu a keď dostanete chuť na kávu, jednoducho zapnete príslušnú aplikáciu. Spustí sa špeciálny „kávový režim“ a po chvíli zo svojho miláčika vylejete približne 25 mililitrov kávy. Dobré, nie?

Obal, za ktorým stáli Luigi Carfora a Clemente Biondo, nemal hrúbku ani jeden centimeter a bol kompletne vodotesný. Nápoj vedel pripraviť za päť až osem sekúnd, pričom samotný telefón od vzniknutého tepla dokonale odizoloval.

Talianski autori sa postarali o to, že kávové kapsule (mokaromi) mali vysokú kvalitu a dokonca ich dodávali v troch príchutiach označených ako „classic“, „toasted“ a „arabic“. Obal označený ako Mokase bol kompatibilný s iPhonom 6, 6S i 7, ako aj s mnohými typmi telefónov značky Samsung, Huawei či LG.

A to nie je všetko; autori k produktu pridali aj špeciálnu kľúčenku, ktorú bolo možné rozložiť na malý pohárik. To všetko za 89 dolárov.

bio organická káva Cafézia, zrnková
Počuli ste už o bio organickej káve Cafézia? Telefónom si ju síce nepripravíte, ale stojí za to 😉 Prejdi na ESHOP.
Značky
Zobraz viac

Podobné články

Back to top button
Close
Close