Kávové drinky s Vlčie sirupy

Tip na kávový drink: Vyšejkované škoricové latte

Receptár prima nápadov v spolupráci so značkou Vlčie sirupy pokračuje aj v roku 2024. Aj naďalej budeme prichádzať s novými nápadmi na zaujímavé kávové drinky. Ako prvý sme si pre vás prichystali kávový nápoj, ktorého prípravu poľahky zvládnete aj v domácich podmienkach. Volá sa Vyšejkované škoricové latte.

Základom Vyšejkovaného škoricového latte sú kvalitné kávové zrná zo slovenskej pražiarne Barista Coffee Roasters, sirup Škorica & kurkuma od Vlčích sirupov a plnotučné mlieko. Na dosiahnutie správnej štruktúry využijete šejker, prípadne zaváraninovú fľašu. Nezabúdajte, toto latte je ľadové. Preto si vopred pripravte dostatočné množstvo ľadových kociek.

kávový drink vyšejkované škoricové latte

Mexiko Bellavista od Barista coffee roasters 

Kvalita kávy je kľúčová aj pri ochutených nápojoch. Nechceme predsa, aby káva úplne zanikla. Preto je Mexiko Bellavista z pražiarne Barista coffee roasters úplne ideálne. Ide o nezvyčajný origin pochádzajúci z regiónu Frontera Chiapas spracovaný premytou metódou. Chuť kávy je čistá, pocítite v nej najmä sladké sušené ovocie a jemné orieškové tóny, ktoré podčiarkuje citrusová acidita.

Náš tip: na eshope baristacoffeeroasters.sk môžete využiť zľavový kód BLOGOKAVE10. Balíček kávy Mexiko Bellavista si viete zakúpiť za 7 eur.

Mexiko Bellavista od Barista Roasters
Skvelú kávu Mexiko Bellavista si viete zakúpiť za 7 eur.

Sirup Škorica & kurkuma od Vlčích sirupov 

Sirup Škorica & kurkuma od Vlčích sme si predstavovali už v článku o Priehľadnom škoricovom latte. Všetky sirupy od Vlčích sú skutočne poctivé. Škorica sa v chuti nápoja prejaví už pri malom množstve použitého sirupu. Výborne sa hodí nielen do teplých nápojov, ale takisto aj do tých studených, ako je naše Vyšejkované škoricové latte. 

sirup Škorica Kurkuma od Vlčie sirupy

Čo budete potrebovať? 

 • doubleshot espressa z Mexika Bellavista od Barista Coffee Roasters 
 • sirup Škorica & kurkuma od Vlčích sirupov
 • plnotučné mlieko
 • ľad
 • šejker/zaváraninová fľaša 
 • sitko
 • odmerka

Postup prípravy:

 1. Pripravte doubleshot (doppio) espressa z Mexika Bellavista od Barista Coffee Roasters. Nechajte ho trochu vychladnúť.
 2. Do odmerky nalejte 10-20 ml (podľa preferencií) sirupu Škorica & kurkuma od Vlčích. Nalejte ho do šejkra. 
 3. Do šejkra pridajte 200 ml mlieka.
 4. Pridajte doubleshot espressa.
 5. Prihoďte 2-3 kocky ľadu.
 6. Nápoj poriadne vyšejkujte. 
 7. Na šejker umiestnite sitko a pomaly cez neho do pohára prelejte hotový nápoj. 
 8. Nazdravie!
vyšejkované škoricové latte - Mexiko Bellavista od Barista Roasters - Škorica Kurkuma od Vlčie sirupy

Záver 

Vyšejkované škoricové latte si získa srdce každého. Ľahká textúra dodáva tejto klasike šmrnc. Pili ste už niekedy vyšejkovaný kávový drink? Podeľte sa s vašimi skúsenosťami v komentároch. 

Celú prípravu Vyšejkovaného škoricového latte sme pre vás zachytili na videu:

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close