Zaujímavosti o káve

Tip na knihu: Káva na každý deň

Fungovanie Blogu o káve si všimli aj vo vydavateľstve Ikar, odkiaľ nám prišlo pár vydaní zaujímavej publikácie zvanej „Káva na každý deň“.

Autorka Anette Moldvaerová v nej čitateľa najskôr uvedie do základného kávového know-how, poinformuje ho o kávovej kultúre či etike, priblíži „cestu kávy“ z historického hľadiska, poskytne základný pohľad na odrody a variety kávy, pričom zaujímavostí je v knihe omnoho viac.

Dá sa povedať, že jej držiteľ sa v kávovom svete veľmi rýchlo zorientuje a dokáže vniknúť hlbšie do problematiky.

Informáciami nabitých vyše 200 strán

Treba zdôrazniť, že nejde o žiadnu stručnú zlátaninu, pretože dielo má vyše 200 strán. Rozdelené je do piatich hlavných kapitol s názvami Kávové know-how, Kávy sveta, Vybavenie, Recepty a Charakteristiky, pričom v každej z nich sa nachádza množstvo cenných informácií.

Dodajme, že knihu Káva na každý deň (Coffee Obsession) si viete objednať na TOMTO LINKU.

Pár slov od autorov:

„Ste vášniví kávičkári? Pripravte si aj doma skvelú kávu podľa návodov z tejto knihy. Poradia vám, ako spracovať zrná, vybrať si správne pomôcky a zavŕšiť to nádherným latte art.
Vyše 100 originálnych receptov – okrem iných tu nájdete flat white, frappé mocha, affogato a café au lait.
Sprievodca svetom najlepších kávových zŕn vám vysvetlí rozdiel medzi arabikou a robustou alebo Typicou a Bourbonom. V Káve na každý deň nájdete všetky informácie potrebné na prípravu perfektnej šálky kávy.
Úvod do slovenského vydania napísal barista Martin Hudák, dvojnásobný vicemajster sveta v kategórii Coffee in good spirits.
Z anglického originálu Coffee Obsession (Dorling Kindersley Limited, London 2014) preložil Viktor Klimo.“

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Back to top button
Close
Close