Kávový bloger

Tip na vianočný darček: Kávoholik Xmas box

Do Vianoc ostávajú od dnešného dňa už len tri týždne a viem, že mnohí hľadáte vhodné kávové darčeky. Dnes tu mám pre vás tip od Kávoholika, ktorý je aktuálne možno tým najlepším, čo som na vianočnom kávovom trhu našiel: Kávoholik Xmas box.

Hneď na začiatok chcem upozorniť, že ide o kávy pražené na filter. V balení je osem zrnkových káv* po 60 gramov a ako bonus je v balení cascara, teda vysušené šupky kávovníkových čerešní. Z nich si môžete pripraviť fajnový výluh (čaj nie je správne slovo).

*zloženie káv v boxe sa oproti tomuto článku mierne zmenilo, pretože niektoré kávy sa minuli. Aktuálne zloženie nájdete na webe kavoholik.sk.

Kávoholik Xmas box

Ovocné bomby

Vianočný box od Kávoholika ponúka jednu ovocnú bombu za druhou. Z ôsmich káv, ktoré v ňom nájdete, sú až štyri spracované experimentálnymi ovocnými maceráciami. Nájdete tam kávu macerovanú s jahodami, s liči, s červeným ovocím i kávu pripomínajúcu drink mojito.

Okrem toho sú v boxe naturálne spracované kávy z Panamy a Kolumbie. Je tam premytá varieta Pink Bourbon a je tam aj skvelá Typica od Oscara Hernandéza, ktorá pripomína banány v čokoláde.

Kávoholik Xmas box - zloženie

Melónové žuvačky

Mne najviac chutila Kolumbia Buenos Aires. Ide o naturálne spracovanú zmes odrôd Sidra a Bourbon s vysokým cuppingovým skóre 89 bodov SCA. Je extrémne sladká a chuťou najviac pripomína melónové žuvačky. Masaker.

Všetko sú to drahé kávy a myslím si, že pri cene 38,40€ za celý set Kávoholik nejako zásadne nezarobí. Pri kúpe boxu môžete navyše využiť zľavový kód BLOGOKAVE10 a aj preto mám pocit, že toto je zo strany pražiarne pre vás skôr vianočný darček ako zárobková činnosť.

Kávoholik Xmas box - otvorená krabica

Široká ponuka káv

Na eshope kavoholik.sk samozrejme nájdete aj veľa káv na espresso. No a pre najkonzervatívnejších kávičkárov odporúčam zaloviť niečo v rubrike “zmesi” – ja tu síce zväčša promujem filtre a svetlo pražené kávy, ale najlepšie sa predávajú zmesi a tmavšie praženia: kliknite sem pre stredné/medium alebo stredné tmavšie/medium dark.

Na záver ešte jedna dôležitá vec: radšej kupovať tmavšie kávy zo slovenskej produkcie ako z talianskej. Na všetky kávy na kavoholik.sk platí kód BLOGOKAVE10.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close