Kávový bloger

Top celebritnú kávu má Spirit, dno je Plačková

Je ťažké nájsť slová na opísanie toho, čo sme zažili pri testovaní celebritných káv. Do niektorých viet v hodnoteniach, ktoré som uverejnil na sociálnych sieťach, som úmyselne vkladal emócie a snažil som sa vás dostať tak čo najbližšie k nám. Do nášho testovacieho priestoru. Takže ktorá celebritná káva je najlepšia?

Finálne posudzovanie bolo prudko subjektívne. Lebo tak sa mi to páči. Jednoducho sme si dané kávy urobili a ochutnali. Následne sme sa zhodli na takomto bodovaní:

Coffee Queen by Plačková (250g/9,60€) – 1/10

LB COFFEE (Lucie) od Lucie Bílej (250g/9,00€) – 3/10

Hamsik Coffee od Mareka Hamšíka (250g/8,40€) – 5/10

Spirit Coffee (Etiópia) od Majka Spirita (250g/9,90€) – 7/10

Coffee Queen sa nedá piť

Ak by som to mal povedať zrozumiteľnými slovami, Coffee Queen je káva, ktorá sa nedá piť. Ponúka pachuť, ktorú neopíšem ani keby som použil všetky citoslovcia sveta. Z tejto kávy nám bolo obom (mne i manželke Janke) vyslovene zle a keď sme ju ochutnali v rámci záverečného slepého testu, zaplačkali sme druhýkrát. Tá káva je taká odporná, že SOI-ka by ju mala v záujme ochrany zdravia ľudí stiahnuť z trhu. Ale ak má byť zrkadlom úrovne autorky, beriem.

Káva od Lucie Bílej sa dá piť. Dáš si jeden dúšok a možno aj druhý, ale viac toho nechceš. Nemá to zmysel, tá káva človeku nič neponúka. Akceptujem, že približne na niečo takéto je vďaka komoditným kávam náš trh možno naučený, ale je to strašne smutné.

Len Hamšík a Spirit za niečo stoja

Až Hamšíkovou kávou sme sa akoby začali vynárať z oceánu temnoty a začal sa nám naskytovať pohľad na niektoré aspekty, ktoré by káva mohla ponúkať. Aj tu dominovala horkosť, ale aspoň to nejako chutilo. Viem si predstaviť, že pre široké publikum vyhľadávajúce „kávu s chuťou kávy“ je to obstojná celebritná káva.

Spiritova Etiópia bola úplne inde. Sidamo Grade 2 je druhý stupeň kvality etiópskej kávy z celkového počtu deviatich. Jednotka a dvojka sú výberovky, tri až deväť komerčná kvalita. Tu sme už pili ozaj kvalitnú kávu ponúkajúcu ovocné tóny. Užili sme si ju. Takúto kávu by som reálne vedel piť pomerne často.

Záverečný slepý test všetkých štyroch káv bol pre nás oboch jednoduchý, pretože sú de facto nezameniteľné. Môžem sedieť pri vedľajšom stole a poviem ktorá je ktorá.

Najlepšia celebritná káva – jednotlivé hodnotenia:

PS: Záujem o tieto posty len potvrdil, že o káve sa chceme baviť. Čudujem sa, že má také slabučké mediálne zastúpenie. Čoskoro o tom napíšem viac.

Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close