Zaujímavosti o káve

V USA dostáva prvá línia bojovníkov s koronavírusom kávu zdarma

Koronavírus ohrozuje ľudí po celom svete a šíriacu epidémiu sa zatiaľ nedarí pribrzdiť. Časť ľudí môže sedieť doma a snažiť sa toto obdobie prečkať v izolácii, avšak niekto takú možnosť nemá a s pomerne neznámou chorobou musí bojovať v prvej línii.

Práve pre takýchto hrdinov z radov zástupcov prvej pomoci, zdravotníkov, lekárov, hasičov či policajtov, pripravila kaviareň Bites Coffee and Dessert Bar milé prekvapenie; všetci títo bojovníci dostanú kávu i sladkosť zadarmo.

Zionsville je približne 30-tisícové mestečko ležiace pár kilometrov severne od Indianapolisu. Už niekoľko dní v ňom platia prísne opatrenia a žiadne verejné zhromaždenia sa nemôžu konať minimálne do 6. apríla.

„Práve takéto maličkosti môžu situáciu niekedy aspoň o trochu zlepšiť,“ povedal spolumajiteľ kaviarne Victor Gosnell pre theindychannel.com. „Ak niekomu dáme kávu, prípadne sladkosť, tak mu to môže zlepšiť deň.“

„Teraz by von nemal byť ozaj nikto, ale sme radi, ak tí, ktorí von byť musia, môžu niečo dostať a možno sa vďaka tomu budú cítiť docenenejší. Máme z toho dobrý pocit,“ dodal Gosnell.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close