Predstavujeme nové kávy

Valentínska káva od Casa del Caffé: Ako roztopená horúca čokoláda

Káva a chvíle strávené s tými milovanými jednoducho idú dokopy. Čo krajšie si viete predstaviť, ako popíjanie chutnej kávy s vašou najbližšou osobou? Február je ako stvorený na to, aby bol tento zážitok umocnený ešte viac. Vhodná príležitosť príde už na Valentína a my sme pre vás našli zaujímavý tip: limitovanú kávu Láska v šálke zo slovenskej pražiarne kávy Casa del Caffé.

Láska v šálke v sebe okrem srdcových záležitostí ukrýva kvalitné kávové zrná z Guatemaly. Ich domovinou je oblasť Antigua La Pastores, konkrétne okolie mesta Antigua. Káva sa v týchto končinách pestuje už od nepamäti, vďaka čomu si miestne rodiny vypestovali svoje schopnosti a procesy pri jej produkcii. Lot Lásky v šálke predstavuje zmes odrôd arabiky.

Láska v šálke - valentínska káva od Casa del Caffé

Šálka plná sladkosti

V Casa del Caffé sa s Láskou v šálke poriadne vymaznali. Praženie nastavili tak, aby sadla skutočne každému. Najviac sa hodí na prípravu espressa. Konzervatívnejšie praženie má za výsledok tonu sladkosti, príjemnú korenistosť a vyváženú horkosť. Acidita kávy je nízka, vďaka čomu sa vaša polovička určite nebude tváriť kyslo. Láska v šálke je navyše poriadne hustá. Jej telo pripomína roztopenú horúcu čokoládu. Mňam!

Náš tip: pri kúpe káv z ponuky Casa del Caffé môžete využiť zľavový kód BLOGOKAVE10 – kliknite na casadelcaffe.sk.

Láska v šálke je k dispozícii samostatne alebo vo výhodnom sete obsahujúcom dva balíčky kávy. Jedným z nich bude valentínska limitka a pri tom druhom budete mať na výber z dvoch možností. Prvou voľbou je nepriestrelná orieškovo-čokoládová klasika z Brazílie. Tou druhou je o niečo ovocnejšie, no stále supersladké Peru. 

Casa del Caffé - Láska v šálke a Peru Chanchamayo

Zaľúbené espresso

Láska v šálke je určená primárne na espresso. Aký by to Valentín bez singleshotu zaľúbeného espressa pre oboch z vás? 

Pomocou dvojitého sitka v pákovom kávovare pripravte dva single shoty espressa. Zaľúbená Guatemala bude najsladšia pri extrakcii trvajúcej 25-28 sekúnd. Na našom kávovare sme pri tlaku deväť barov a sitku s kapacitou 18 gramov použili 17,5 gramu namletej kávy. Za 26 sekúnd z neho vytieklo 35 gramov kávy, čo predstavuje pomer 1:2. Obe šálky tak naplnilo 17,5 gramu koncentrovanej lásky. 

Ako chutí takto pripravená káva?

Najprv si k šálke privoňajte. Pocítite lieskové oriešky, kakao a vanilku. Pri prvom dúšku pocítite veľmi výraznú a lahodnú sladkosť karamelu a mliečnej čokolády. Sladké vnemy zaobaľuje príjemná horkosť vysokopercentnej čokolády, ktorá pomaly prechádza do dochuti espressa. V tej nájdete okrem čokolády aj megapríjemnú korenistosť vanilky. Acidita, ktorá sa v káve prejaví hlavne na nižších teplotných stupňoch, je mliečna. Pripomína čokoládový jogurt a dotvára celkový dojem z kávy. 

Láska v šálke od Casa del Caffé - príprava kávy

Vášnivé cappuccino

Má vaša polovička radšej mliečne nápoje? Skvelé. Všetky chute obsiahnuté v limitke od Casa del Caffé ju priam predurčujú k tomu, aby ste vašej polovičke pripravili sladké a vášnivé cappuccino, flat white alebo caffé latte. Pri príprave mliečnych nápojov sa môžete držať rovnakého receptu, ako pri príprave čistého espressa. Vďaka pomeru 1:2 a plnému telu sa chute kávy nestratia ani vo väčšom objeme espressa. 

Táto káva vášho partnera alebo partnerku určite poteší. Je to jednoducho valentínska istotka.

Recept na valentínsku Lásku v šálke

Pomer (ratio): 1:2
Teplota extrakcie: 93*C
Tlak: 9 barov
Čas extrakcie: 26 s
Chuť: karamel a mliečna čokoláda s dochuťou tmavej čokolády a vanilky 

Casa del Caffé - Láska v šálke - espresso

Kávovar s mlynčekom za výhodnú cenu

Slovenská pražiareň kávy Casa del Caffé si pre vás na február pripravila akciu s názvom “Ve dvou se to táhne líp”. Keď si na casadelcaffe.sk zakúpite akýkoľvek kávovar a k nemu akýkoľvek mlynček, na oba kusy dostanete zľavu 5 percent. Zľava sa vám v košíku uplatní automaticky bez potreby zadať zľavový kód.

Náš tip: pri kúpe káv z ponuky Casa del Caffé môžete využiť zľavový kód BLOGOKAVE10 – kliknite na casadelcaffe.sk.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close