Predstavujeme nové kávy

Valentínska káva od Coffeeinu: Lebo bonboniéra už vyšla z módy

Bonboniéra už dávno vyšla z módy, ale máme pre vás iný tip. Čo tak svojej polovičke darovať kvalitnú kávu? V pražiarni Coffeein si pre tohtoročný Valentín pripravili limitku nesúcu názov 200g Lásky. A aby ste si na svoje prišli aj vy, ku každému 200-gramovému balíčku dostanete zadarmo 50-gramovú vzorku. Aká je valentínska káva od Coffeeinu? Poďte zistiť viac.

Coffeein - valentínska káva 2024

Zmes dvoch sladkých káv

Zmes 200g Lásky je blendom dvoch arabík. Presne polovicu zmesi tvorí naturálne spracovaná Brazília Cerrado Diamond. Tá káve dodáva klasický brazílsky profil plný orechov a príjemného hutného tela. Druhú polovicu zastupuje premytá Kolumbia Risaralda – La Celia, ktorá skvelo dopĺňa zrná z Brazílie. Kolumbia podčiarkuje sladké tóny tejto limitky a espresso obohacuje o chuť trstinového cukru a čokolády.

Náš tip: na eshope coffeein.sk môžete využiť zľavový kód BLOGOKAVE10.

Coffeein - 200g lásky - zrná

Ako valentínsku kávu optimálne pripraviť?

Káva je určená na espresso a keď máte tú možnosť, odporúčame vám pripravovať ju v dvojitom sitku. Dosiahnete tak rovnomernejšiu extrakciu. Každé sitko má svoju kapacitu a presne od nej sa odrážajte pri nastavení vstupnej dávky kávy. 

My sme použili sitko s maximálnou kapacitou 18 gramov a nasypali doň 17,5 gramu namletej kávy. Káva si vyžaduje pomerne jemné mletie, preto v závislosti od stupnice vášho mlynčeka siahnite po jemnejšej hrúbke. Ak vám to kávovar umožňuje, použite vodu s teplotou 90 stupňov Celzia. O štipku nižšia teplota, ako zvyčajne používame, zjemní horkosť a zvýrazní sladkosť vo vašej šálke. Pripravená káva neponúka v podstate žiadnu aciditu.

Coffeein - 200g lásky

Dve espressá alebo jedno dvojité espresso extrahujte pri tlaku 9 barov po dobu 25 sekúnd. Ak ste sa s mletím trafili do rovnakej hrúbky ako my, za 25 sekúnd vám do šálky vytiekol presne dvojnásobok vstupnej dávky. To znamená, že v šálke (alebo dvoch menších šálkach) nájdete 35 gramov lásky. 

Recept pre pákový kávovar:

Pomer (brew ratio): 1:2
Teplota extrakcie: 90°C
Tlak: 9 barov
Čas extrakcie: 25 s
Chuť: oriešky a čokoláda s trstinovým cukrom a vanilkou v dochuti

Coffeein - 200g lásky - namletá káva v páke

Orieškový dezert a sladučké cappuccino

Takto pripravenému espressu dominuje vysoká sladkosť. Pripomína orieškovo-čokoládovú bonboniéru s dochuťou trstinového cukru a vanilky. Espresso je hutné, lahodne sa vám prelieva na jazyku a jeho dochuť vám bude ešte dlho rozveseľovať chuťové bunky. 

Vôbec sa nemusíte báť a svojej polovičke môžete pokojne pripraviť cappuccino alebo iný mliečny nápoj. Zmes 200g Lásky sa s mliekom dopĺňa na jednotku. Sladkú chuť mlieka obohatí o chuť lieskovo-orieškovej nátierky a vy sa tak budete zalizovať až za ušami.

Coffeein - 200g lásky - extrakcia

Skvelá aj do automatu

Nemáte doma pákový kávovar? Žiaden problém. Valentínska káva od Coffeeinu je upražená tak, že si s ňou hravo poradí každý automatický kávovar. Káva je plná chutí, a tak jej nebude vadiť ani nižšia extrakcia automatu. 

Pri príprave v takomto type kávovarov odporúčame použiť nižšie až stredné nastavenie teploty vody a nižší pomer vody k namletej káve. Väčšina automatických kávovarov ponúka možnosť nastavenia veľkosti nápoja. Práve v tomto prípade vám nastavenie menšieho objemu použitej vody pomôže dosiahnuť espresso takmer ako z kaviarne. Vôbec sa nemusíte báť acidity či vodnatej štruktúry. Štruktúra espressa z automatického kávovaru bude hutná a chute plné. 

Coffeein - 200g lásky - espresso

Zľavový kód na Coffeein.sk

200g Lásky od Coffeeinu vám ponúkne presne toľko sladkosti, koľko si vaša polovička zaslúži. Kávu nájdete na eshope pražiarne Coffeein za skvelú cenu 8 eur. Keď sa na coffeein.sk prihlásite, bude to len 7,60€ a so zľavovým kódom BLOGOKAVE10 ešte menej. Radosť nakupovať.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close