Zaujímavosti o káve

Video: Čerstvá káva na Havranej skale

Len pred niekoľkými dňami sme vás informovali o fitnesákovi Jožovi Ertlovi, ktorý si to vyšliapal na Majerovu skalu v juhovýchodnej časti Veľkej Fatry.

Na tomto fakte by nebolo nič nezvyčajné, keby to Jožo nevyšperkoval čerstvo pripravenou kávou. Na vrchole si našiel vhodné miesto, zapol varič, postavil naň koťogo a všetko zachytil na parádnom videu.

Prešlo len niekoľko dní a svoj počin zopakoval, tentoraz na Havranej skale. Nie však na tej v Slovenskom raji, ale pri Smoleniciach, odkiaľ sa naskytne pohľad na Podunajskú nížinu.

A čuduj sa svete, ľuďom sa to páči. Vo facebookových skupinách Turista alebo Turistika na Slovensku video vyvolalo veľký ohlas.

Dá sa pritom predpokladať, že tento počin bude v turisticko-kávovej komunite čoraz populárnejší a možno sa dočkáme aj ďalších podobných nadšencov.

„S tebou asi začnem chodiť na túry,“ píše jedna z čitateliek. „Pán je aký gurmán, čerstvo pomelie, uvarí. Ak by si vytiahol aj porcelán, odpadla by som. Iný štýl gastro-hikingu.“

„Opatrne, sypú sa vedľa. Toľká škoda dobrej kávy,“ konštatovala ďalšia diskutujúca a zaujímavá bola aj táto reakcia: „Všetci len káva, káva… ale aký fešák ju pripravuje, to už nikto neocení.“

No a na záver ešte jedna inšpirácia možno aj pre samotného Joža: „Skoro dokonalé, ale nemal si pražiarničku…:)“

PS: Joža Ertla sledujte na Instagrame @jozoertl. Ktovie kde bude kávičkovať najbližšie.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close