Zaujímavosti

Video: Kávička na Veľkom Choči – čo všetko na to potrebujete?

Eshop s kávou

Známy turista Jožo Ertl sa cez víkend vybral na najvyšší vrch Chočských vrchov, na Veľký Choč ležiaci vo výške 1 611 metrov nad morom. Ako to u neho býva zvykom, ani tentoraz na mieste s parádnym výhľadom nechýbala kvalitná káva.

Vyrážal z Valaskej Dubovej a cesta trvala necelé tri hodiny. Potom už rozložil varič a kávu si pripravil v novučičkom chemexe, ktorým nahradil doposiaľ používané koťogo.

Na otázku, čo všetko pri takýchto dobrodružstvách potrebuje, odpovedal, že najdôležitejší je pochopiteľne varič, ktorý by nemal byť veľký a ťažký. Takýto, aký so sebou vyniesol na Veľký Choč, si viete objednať na www.plynovygril.sk v rubrike turistické variče.

Kto to chce robiť takto vážne, ako Jožo Ertl, potrebuje pomerne veľké množstvo výbavy. Okrem turistického kartušového variča treba pribaliť aj nejaký kávovar, mlynček, dobrú kávu, vodu a pochopiteľne i hrnček. Podľa Joža to však za to určite stojí.

Veríme, že tieto videá inšpirujú viacerých z vás a podobných horských kávičkárov bude pribúdať.

Vychutnajte si najnovšie Jožove video… (ak ho neviete spustiť, kliknite SEM)

Jožo Ertl na Veľkom Choči

Kávičkársky turista Jožo Ertl tentoraz návštívil Veľký Choč nachádzajúci sa 1 611 metrov nad morom. Vylepšil svoju výbavu a koťogo vymenil za chemex. Minule popíjal Caféziu, tentoraz mal kávu od našich partnerov z Casa Del Caffe :)Joža sledujte na jeho IG: https://www.instagram.com/jozoertl/PS: vďaka kódu "blogokave" získate na www.casadelcaffe.sk zľavu vo výške 15 percent.

Uverejnil používateľ blogokave.sk Nedeľa 5. júla 2020
Casa del Caffé
Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close

Máte Adblock :(

Spravodajské stránky nemajú šancu prežiť bez reklamy. Preto by sme vás radi poprosili o to, aby ste si u nás vypli Adblock. Ďakujeme za pochopenie.