Zaujímavosti

Video: Kávička na Veľkom Choči – čo všetko na to potrebujete?

Objav skutočnú chuť kávy

Známy turista Jožo Ertl sa cez víkend vybral na najvyšší vrch Chočských vrchov, na Veľký Choč ležiaci vo výške 1 611 metrov nad morom. Ako to u neho býva zvykom, ani tentoraz na mieste s parádnym výhľadom nechýbala kvalitná káva.

Vyrážal z Valaskej Dubovej a cesta trvala necelé tri hodiny. Potom už rozložil varič a kávu si pripravil v novučičkom chemexe, ktorým nahradil doposiaľ používané koťogo.

Na otázku, čo všetko pri takýchto dobrodružstvách potrebuje, odpovedal, že najdôležitejší je pochopiteľne varič, ktorý by nemal byť veľký a ťažký. Takýto, aký so sebou vyniesol na Veľký Choč, si viete objednať na www.plynovygril.sk v rubrike turistické variče.

Kto to chce robiť takto vážne, ako Jožo Ertl, potrebuje pomerne veľké množstvo výbavy. Okrem turistického kartušového variča treba pribaliť aj nejaký kávovar, mlynček, dobrú kávu, vodu a pochopiteľne i hrnček. Podľa Joža to však za to určite stojí.

Veríme, že tieto videá inšpirujú viacerých z vás a podobných horských kávičkárov bude pribúdať.

Vychutnajte si najnovšie Jožove video…

Jožo Ertl na Veľkom Choči

Kávičkársky turista Jožo Ertl tentoraz návštívil Veľký Choč nachádzajúci sa 1 611 metrov nad morom. Vylepšil svoju výbavu a koťogo vymenil za chemex. Minule popíjal Caféziu, tentoraz mal kávu od našich partnerov z Casa Del Caffe :)Joža sledujte na jeho IG: https://www.instagram.com/jozoertl/PS: vďaka kódu "blogokave" získate na www.casadelcaffe.sk zľavu vo výške 15 percent.

Uverejnil používateľ blogokave.sk Nedeľa 5. júla 2020
Eshop s bio organickou kávou
Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close

Máte Adblock :(

Spravodajské stránky nemajú šancu prežiť bez reklamy. Preto by sme vás radi poprosili o to, aby ste si u nás vypli Adblock. Ďakujeme za pochopenie.