Zaujímavosti o káve

Virtuálny festival kávy: Už túto nedeľu a so skvelým obsadením

Celosvetový rozmach pandémie koronavírusu narušil aj fungovanie kávového sveta. Kaviarne sú zatvorené a náš obľúbený nápoj si môžeme vychutnávať len v pohodlí domova, ale to nie je všetko: zrušené boli aj viaceré festivaly kávy, ktoré sa mali konať či už na území Slovenska, Európy, ale aj celého sveta.

V dnešnej digitálnej dobe však nie je nič nemožné a už počas tohto víkendu budeme môcť zažiť „Virtuálny festival kávy“, ktorý príde priamo do našich spální či obývačiek.

S týmto nápadom prišiel Alex Kitain, zakladateľ The Coffeevine, teda spoločnosti, ktorá svojim zákazníkom raz do mesiaca prináša priamo domov balíček rôznych kvalitných káv.

Virtuálneho festivalu kávy sa zúčastní päť odborníkov, z ktorých každý bude mať k dispozícii prednášku trvajúcu 20 až 25 minút a následne bude rovnako dlhý priestor otvorený pre otázky položené prostredníctvom hashtagu #virtualcoffeefestival.

„Mojím cieľom je to, aby sme tomuto odvetviu, ktoré je aktuálne v kríze, vyslali pozitívny signál a správu povzbudenia ‚Áno, spoločne to môžeme zvládnuť‘,“ povedal Alex Kitain. „Bol by som veľmi rád, ak by sa z virtuálneho festivalu kávy stala nová opakujúca sa udalosť, ktorá by bola skvelým doplnkom každoročného kalendára kávových festivalov.“

Na festivale vystúpi belgický špecialista na vodu Ronny Billemon, Joe McTaggart zo spoločnosti Comandante Grinders distribuujúcej mlynčeky na kávu, zakladateľka Talormade a niekdajšia hlavná pražička nórskej spoločnosti Tim Wendelboe Talor Brownová, švédsky baristický šampión Matt Winton a holandská baristka roka a majsterka sveta v aeropress Wendelien van Bunniková.

Dodajme, že celá akcia prebehne v nedeľu 29. marca 2020 medzi 13:00 a 17:30 stredoeurópskeho letného času. Viac informácií sa dozviete na oficiálnej internetovej stránke Virtuálneho festivalu kávy.

Priamy prenos pôjde na Facebooku a podľa organizátorov aj na YouTube, aj keď v tejto chvíli ešte nevieme, na ktorom kanáli. Festival má okrem toho vlastné konto aj na Instagrame.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close