Zaujímavosti o káve

Vytlačia robotickí baristi tých klasických? (VIDEO)

V Spojených štátoch amerických majú sieť kaviarni s názvom Cafe X, ktorá sa snaží upútať celkom nezvyčajným spôsobom. Kávu, ale aj čaj a ďalšie nápoje, totiž v jej sieti podávajú robotickí baristi.

V San Franciscu sú už štyri takéto kaviarne a piata sa nachádza na letisku v San Jose. „Nápad, že kávu by mohol robiť robot, som dostal po tom, ako som na ňu pred niekoľkými rokmi na letisku čakal viac ako pol hodiny,“ povedal zakladateľ a výkonný riaditeľ Cafe X Henry Hu.

Hu prezradil, že robot, ktorý vie evidovať až desať objednávok súčasne, zabaví návštevníkov aj tancom.

Vyzerá to tak, že najviac by sa takýmto baristom mohlo dariť na letiskách, pričom po San Franciscu a San Jose by mali čoskoro pribudnúť aj ďalšie, medzi inými napríklad New York.

Skutočnosti, že roboty pripravia ľudí o prácu, sa vraj obávať nemusíme: podľa Hua totiž vývoj tejto technológie vytvára nové pracovné pozície pre inžinierov, programátorov a aj pre ďalších ľudí.

Dodajme, že takouto cestou budúcnosti sa neuberá len Cafe X, pretože aj spoločnosť Briggo Coffee Haus má robotického baristu a takisto sa snaží obsadzovať americké letiská.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Back to top button
Close
Close