Zaujímavosti o káve

Zaplatíte 9 dolárov a kávu máte celý mesiac zadarmo: Panera Bread

Mnohí z nás si deň bez kávy ani nevedia predstaviť. Ráno nás naštartuje, nakopne, dodá energiu a zlepší náladu. Práve na túto skupinu ľudí sa teraz zamerala americká spoločnosť Panera Bread, ktorá prevádzkuje sieť vyše 2000 kaviarničiek s pekárňami.

Aktuálna ponuka hovorí o tom, že za predplatné vo výške 8,99 amerického dolára (v prepočte 8,15 eur) mesačne dostanete výhodu, vďaka ktorej si kedykoľvek budete môcť dať horúcu kávu, ľadovú kávu alebo čaj.

„Káva je pre veľké množstvo ľudí dôležitý denný rituál,“ povedal výkonný riaditeľ Panery Niren Chaudhary. „Dodá vám dávku optimizmu a pozdvihne vašu náladu. Neprestajne sme si kládli otázku, prečo by nemohla byť ešte dostupnejšia a prečo by si ju ľudia nemohli ľahšie dovoliť. Veď čo ak neobmedzené množstvo kávy povedie k neobmedzenému optimizmu?“

Podmienkou je stať sa členom vernostného programu MyPanera a nainštalovať si potrebnú aplikáciu. Celý program sa spustí v pondelok 2. marca.

„Panera má za sebou celý rad jedinečných inovácií, ktoré pomáhajú zvyšovať ponúkanú hodnotu a hosťom pomáhajú nadobudnúť lepšie skúsenosti. Panera je inovatívna značka a s neobmedzeným množstvom kávy teraz narušíme kávový biznis. Aktuálne status quo chceme zmeniť, pretože podľa nás si každý zaslúži mať plnú šálku,“ dodal Chaudhary.

Priemerný Američan vraj na kávu minie okolo 1 100 dolárov ročne, s vernostným programom Panery to však bude len niečo vyše stovky. A ak má niekto prevádzku doslova pod oknom, asi príliš nemusí uvažovať.

Jediným obmedzením je to, že šálku kávy môže zákazník dostať len raz za dve hodiny. Ďalšou z výhod je však napríklad to, že zadarmo bude aj mlieko do kávy, pričom v programe je zahrnuté aj mandľové mlieko.

Majitelia spoločnosti chcú zvýšiť počet zákazníckych návštev zo štyroch na aspoň desať mesačne a pochopiteľne veria, že ľudia si ku káve vyberú aj ďalšie veci z ich ponuky.

Dodajme, že podobnú akciu má aj Burger King. Tam zákazník zaplatí 5 dolárov mesačne, za ktoré však dostane „len“ jednu kávu denne. A ak napríklad tú pondelkovú nestihne, v utorok si ju už spätne vypýtať nemôže.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close